Spor mezi partnery v areálu školy v Pardubicích skončil pobodáním. Policie evakuovala budovu

NAPADENÍ

Spor mezi partnery v areálu školy v Pardubicích skončil pobodáním. Policie evakuovala budovu
Policie kvůli napadení evakuovala střední školu v Poděbradské ulici v Pardubicích. Foto: Policie ČR
1
Domov
Sdílet:

Při konfliktu mezi dvěma mladými lidmi v Poděbradské ulici v Pardubicích, kvůli kterému dnes odpoledne policie evakuovala Střední průmyslovou školu chemickou (SPŠCH), byl jeden člověk zraněn. Je v nemocnici. Útočníka policie zadržela, řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. K rozsahu zranění a tomu, čím byla způsobena, se nechtěla vyjadřovat. Podle záchranné služby šlo zraněné osobě o život.

Záchranná služba k události nejvyšší naléhavosti vyslala nejbližší lékařskou a záchranářskou posádku. „Posádky jednu zraněnou osobu na místě stabilizovaly a transportovaly do nemocnice za kontinuální podpory oběhu,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Josef Strašík. Další informace o stavu zraněné osoby nemá. „Naše práce končí předáním pacienta,“ uvedl. „Po dohodě s policií nebudeme poskytovat žádné informace,“ uvedla mluvčí Pardubické nemocnice Kateřina Semrádová.

Událost se stala kolem 14:00 na ulici před školou. Útočníka policie během chvíle dopadla. Měl podle Janovské vztah ke škole, řekla bez upřesnění. Zástupce ředitelky školy Jiří Kraus nechtěl ČTK sdělit bližší informace, platí na ně embargo. „Vzhledem k tomu, že zadržený má vazby na SPŠCH z preventivních důvodů jsme rozhodli o evakuaci a bezpečnostní prohlídce školy,“ uvedla policie.

Server iDnes.cz uvedl, že podle zdroje z řad studentů došlo v areálu k partnerskému sporu, kdy mladík pobodal dívku, která se s ním rozešla. „Ona chodila snad do druhého ročníku, on do čtvrťáku. Pobodal ji prý poměrně vážně a ještě ohrožoval lidi kolem,“ řekl serveru jeden ze studentů.

Policie evakuaci ukončila kolem 16:00. „Studentů bylo asi 200, ztotožnili jsme si je a těm, kteří to potřebovali, jsme nabídli intervenci,“ řekla Janovská. Pomoc lidem s psychickými obtížemi poskytovaly také posádky záchranné služby, uvedl Strašík. Bezpečnostní prohlídka školy za účasti pyrotechniků ještě pokračuje, okolí je dál uzavřeno.

Policie už v minulosti školu v Poděbradské ulici evakuovala. V roce 2022 devatenáctiletý student školy umístil nástražné zařízení do tlakového hrnce a dal ho do kontejneru, který byl u školy. Tašky s divným obsahem si všimli studenti. Následující den ve Vysokém Mýtě ubil sekerou náhodného člověka. Po spáchání činů se otrávil a pak v nemocnici zemřel. Podle policistů měl student problémy s prospěchem ve škole, psychické problémy, byl introvertní typ, do kolektivu příliš nezapadl.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články