Soud přijal prohlášení viny podnikatele Kosa z kauzy Dozimetr
KAUZA DOZIMETR
Soud přijal prohlášení viny podnikatele Pavla Kosa obžalovaného v kauze Dozimetr. Je to polehčující okolnost, která může výrazně snížit jeho trest. Muž se přiznal k podílu na rozsáhlé korupci v pražském dopravním podniku (DPP).
Na úterním hlavním líčení popsal, jak podle něj organizovaná skupina vedená zlínským podnikatelem Michalem Redlem fungovala. V případu je obžalováno osm lidí, mezi nimi je i bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (dříve STAN). Redl i Hlubuček vinu odmítají.
Muž souhlasil se všemi trestnými činy, ze kterých ho státní zástupce viní. Své přiznání už nemůže odvolat. Soudce Jakub Kriebel zdůraznil, že se prohlášení viny vztahuje pouze na něj a na ostatní obžalované je potřeba nadále hledět jako na nevinné.