Sparta získala po devíti letech titul, Slavie ji už nemůže dostihnout

NOVÝ MISTR LIGY

Fotbalisté Sparty Praha získali po devíti letech mistrovský titul poté, co v úterý večer remizovali se soupeřem ze Slovácka 0:0. Díky tomu si jedno kolo před konce nástavby Fortuna ligy vytvořili na druhou Slavii již nedosažitelný náskok tří bodů, a to díky lepšímu vzájemnému zápasu. Foto: Fortuna Liga
1

Fotbalisté Sparty Praha získali po devíti letech mistrovský titul poté, co v úterý večer remizovali venku se Slováckem 0:0. Tím si tak jedno kolo před koncem nástavby Fortuna ligy vytvořili na druhou Slavii již nedosažitelný náskok tří bodů, a to díky lepšímu vzájemnému zápasu z poloviny května. V příští sezóně si tak sparťanští fotbalisté zahrají druhé předkolo milionářské Ligy mistrů.

Sparťanský mančaft získal v pořadí již 37. ligový titul, na který mu v úterý se Slováckem stačil zisk jednoho bodu. Před předposledním kolem nástavby měli totiž svěřenci trenéra Priskeho před druhou Slavií náskok už pěti bodů. O titul už tak mohli přijít pouze za předpokladu, že by oba zbývající zápasy Sparta prohrála a Slavia naopak vyhrála.

Letenští se mistry české fotbalové ligy stali poprvé od sezóny 2013/14 a sesadili tak z trůnu úřadující mistry z Plzně. Ti letos skončí na třetím místě, což nemůže zvrátit ani výsledek zápasu posledního kola ligy. Na druhou Slavii totiž Plzeň ztrácí už 17 bodů, přičemž na čtvrtý celek z Ďolíčku mají k dobru šest bodů. Díky konečné třetí pozici si fotbalisté z Plzně zahrají kvalifikaci Konferenční ligy.

Tu si zajistí také čtvrtý celek Fortuna ligy. O něm ale ještě rozhodne poslední kolo, protože rozdíl mezi čtvrtou Bohemians a pátým Slováckem je jen dvoubodový. Slovácko v posledním kole vyzve Slavii v Edenu, Bohemians se o Konferenční ligu popere doma v Ďolíčku s Olomoucí.

Celkově druhá skončí Slavia, která v úterý už po šesti minutách prohrávala s Olomoucí 0:2. Již během prvního poločasu však hráči vedení Jindřichem Trpišovským zvládli vyrovnat na 2:2 a po změně stran dokonat obrat na 3:2. Slavia si tak v příští sezóně zahraje předkolo Evropské ligy.