Nešlo jen o pivo, sparťanského brankáře ohrožovali agresivní fanoušci i světlicemi, ukazuje video

CHAOS PŘI DERBY

Nešlo jen o pivo, sparťanského brankáře ohrožovali agresivní fanoušci i světlicemi, ukazuje video
Agresivní fanoušci vtrhli před koncem zápasu na hřiště. Foto: Záběry z tribuny / x
1
Domov
Sdílet:

Nešlo jen o pivo. Na sociálních sítích se objevily záběry z kamer, na kterých je zaznamenáno celé napadení sparťanského brankáře Jakuba Surovčíka. Na nich je vidět, že během několika sekund se kolem něj shluklo několik nepřátelsky naladěných fanoušků. V době, kdy jimi byl obklopen, se v jeho blízkosti objevilo i několik světlic. Sparťanský brankář už krátce po nedohraném derby oznámil, že celou situaci bude řešit právně.

Právě napadení Surovčíka, kterému z plochy pomohl slávistický masér se stalo symbolem řádění na hřišti. Na nově zveřejněných záběrech, které publikoval účet Sparťanské noviny, je vidět, že Surovčíka obklopil hlouček více jak deseti lidí a brankář na záběrech následně zmizel pod světly světlic. Kromě Surovčíka nahlásila Sparta do zápisu o utkání také napadení útočníka Matyáše Vojty a Jakuba Martince.

Sám Surovčík krátce po zápase oznámil, že celou záležitost bude řešit právní cestou. Zmínil, že chápe, že vzhledem ke slávistické minulosti je terčem fanoušků. „Ale vyhrožování smrtí mně a rodině konkrétní osobou před zápasem, doprovázené podřezáváním krku je věc druhá. Následně během zápasu ke mně doběhnout a vyhrožovat mi do ksichtu je absolutně neakceptovatelné a budu to řešit právní cestou,“ uvedl krátce po skončení zápasu na svých sociálních sítích, následně však příspěvek smazal.

„Krátce po zápase a poté v tréninkovém centru na Strahově nebyl v dobrém psychickém stavu. Bylo potřeba, aby podstoupil lékařské vyšetření,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

K dohrání sobotního zápasu zbývalo jen několik minut. Slavia vedla 3:2, pokud by vedení udržela, s předstihem by obhájila titul.

K incidentům došlo v nastaveném čase derby, když na hřiště vběhly stovky slávistických fanoušků. Někteří z nich se střetli s hráči Sparty, další házeli světlice směrem k sektoru hostů. Duel byl předčasně ukončen poté, co hostující tým odmítl pokračovat kvůli obavám o bezpečnost.

Nyní jí hrozí kontumace. Událostmi se v úterý bude zabývat disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA). Už v neděli Slavia pozastavila činnost Davidu Douděrovi a Tomáši Chorému a vyřadila je z týmu.

Na řádění vlastních fanoušků reagovala i sama Slavia. Oznámila uzavření severní tribuny, kde sídlí domácí „kotel“. „Otevřena nebude, dokud nebudou identifikováni a postaveni před orgány činné v trestním řízení všichni pachatelé napadení hráčů Sparty Praha a útoků pyrotechnikou na sektor hostujících fanoušků. A dokud nebudeme mít jistotu, že se taková situace nemůže opakovat. I kdyby to mělo znamenat uzavření Tribuny Sever po celou sezonu 2026/2027. O bezpečnosti hráčů a respektu k soupeři nebudeme vyjednávat,“ konstatoval šéf Slavie. Fanouška, který zasáhl Surovčíka klub už identifikoval a zakázal mu doživotně vstup na stadion. Klub uvedl, že bude dále spolupracovat se všemi příslušnými orgány. Zároveň vyřadil z týmu Chorého a Douděru. Šéf klubu Tvrdík  uvedl, že si hráči mají hledat nové angažmá a za Slavii už nenastoupí.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Když je kapitán nas....

KOMENTÁŘ

Jistě, hlavní žně vyjádření k prvnímu vystoupení českého týmu na MS proběhly logicky včera. Bezpočet podcastů, článků, statusů se vynořilo, zápas už rozebral ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články