Unikly snímky premiérova bytu: u postele zbraň, v šuplíku eura a zlaté cihly

BULHARSKÁ VRCHOLNÁ POLITIKA

Unikly snímky premiérova bytu: u postele zbraň, v šuplíku eura a zlaté cihly
Bulharský premiér Bojko Borisov. Foto: Shutterstock
Svět

Echo24

Na sociálních sítích se objevily snímky z ložnice bulharského premiéra Bojka Borisova, na kterých spí v posteli, na nočním stolku má položenou pistoli a v zásuvce pohozené balíky eurobankovek i několik zlatých cihel. Premiér pravost některých snímků zpochybnil, ne však všech. Borisov se brání tím, že za fotografiemi stojí bulharský prezident, který ho údajně nechal špehovat pomocí dronu.

Únik fotografií vyostřil už tak napjaté vztahy mezi Borisovem a hlavou státu Rumenem Radevem, informuje agentura Bloomberg. „Překročil hranici,“ řekl premiér novinářům. „Dovolil si tolik, že mě fotil dronem,“ dodal. Jejich vztah je podle médií poznamenaný už od roku 2016, kdy prezident Borisovi vytkl, že se mu nedaří bojovat s korupcí.

Premiér se nechal slyšet, že některé snímky by pravé být mohly, o dalších ale zase řekl, že je někdo mohl zmanipulovat. Prezident Radev nějaké svůj zásah vyloučil. Novinářům sdělil, že dron vlastní, ale slova Borisova o tom, že by jej využíval ke špehování, označil za „fantazii a paranoiu“.

Prezident naopak požaduje, aby se věc vyšetřila. „Taková narušení osobního prostoru, kde pan Borisov spí, je nebezpečné. Takové narušení soukromí je šílené,“ řekl. V tom s ním zjevě souhlasí i Borisov. „Od teď spím se zbraní,“ prohlásil.