1 Krev v přírodní rezervaci

Smečka lvů roztrhala pytláky. „Moc z nich nezbylo,“ říká vlastník rezervace

, NOVÉ

Témata:

Lovci se stali lovnou zvěří. V jihoafrické rezervaci Sibuya nalezli místní správci pozůstatky minimálně dvou lidí – přesně to nelze s ohledem na jejich stav určit. Podle všeho se jednalo o pytláky, kteří do parku jezdí lovit nosorožce. Sami však padli za oběť početné smečce lvů, která v rezervaci také přebývá.

„Zatoulali se mezi smečku lvů – je to velká smečka, takže neměli moc času. Nejsme si jisti, kolik jich vlastně bylo. Moc z nich nezbylo,“ uvedl pro francouzskou agenturu AFP vlastník parku, Nick Fox. S ohledem na fakt, že vedle ostatků správci nalezli i pušku s tlumičem a sekeru, jednalo se s největší pravděpodobností o pytláky.

Pytláctví v Africe zažívá v posledních letech nebývalý rozmach. Může za to zvýšení poptávky zájemců především z asijských zemí, kde někteří lidé věří, že rohy nosorožců mají afrodiziakální účinky. Rohy jsou ve skutečnosti ze stejného materiálu jako například lidské nehty a žádné účinky na zvýšení sexuálního libida u nich nikdy nebyly prokázány.

Oblast parku nyní hlídá policie pro případ, že by některý z pytláků přežil a hodlal se na místo vrátit. Jižní Afrika se s pytláctvím potýká již řadu let. Jenom letos nelegálnímu lovu padlo ve Východním Kapsku, kde se nachází i rezervace Sibuya, za oběť devět nosorožců, píše BBC. Za posledních deset let pak pytláci v Jihoafrické republice zabili přes 7 000 těchto ohrožených lichokopytníků.

Čtěte také: Zubři v Česku. V rezervaci u Milovic se narodila mláďata

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.