Syndikát novinářů vyloučil aktéra boxerského incidentu v Zemanově volebním štábu

Incident u Zemana

Syndikát novinářů vyloučil aktéra boxerského incidentu v Zemanově volebním štábuNOVÉ 1
Domov

Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad ústřední postavu sobotního incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana, podnikatele Karla Slezáka. Slezák podle řídicího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů. Slezák se v pondělí prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí.

Slezák podle videí, která zveřejnilo několik novinářů na sociálních sítích a v médiích, ve štábu v pražském Top Hotelu udeřil pěstí kameramana serveru iDNES.cz. „Svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů ČR. Rozhodnutím (výboru) zaniká členství Karla Slezáka v Syndikátu novinářů ČR,“ uvedl v tiskové zprávě předseda organizace Adam Černý. Slezák podle něj avizoval, že rozhodnutí výboru přijme.

Na videích zveřejněných žurnalisty je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Dva muži tyto novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Policie v neděli oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu v úterý podal jeden z novinářů, uvedla na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová.

Čtěte také: Incident v Zemanově štábu prošetří policie. Jeden z novinářů podal trestní oznámení