VIDEO: Lidé hromadně pálí výrobky Nike. Protestují proti nové tváři reklamní kampaně

Protest proti Nike

VIDEO: Lidé hromadně pálí výrobky Nike. Protestují proti nové tváři reklamní kampaněVIDEO UVNITŘ
Hořící tenisky od Nike Foto:

Foto: Printscreen/ Twitter Sean Clancy

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Americká společnost vyrábějící sportovní oblečení a obuv Nike představila hráče amerického fotbalu Colina Kaepernicka coby novou tvář své reklamní kampaně. Sportovec, který je známý tím, že na protest proti rasové diskriminaci před zahájením zápasu poklekl při hraní americké hymny, nyní dělí lidi na dva tábory. Jedni Kaepernicka považují za inspirativní osobnost, jiní však s krokem Nike nesouhlasí a na protest pálí boty a oblečení s logem americké firmy. Reklama navzdory tomu zaznamenala nevídaný úspěch, jen na oficiálním youtube kanálu firmy ji za první dva dny zhlédlo více než 12 milionů lidí.

Kaepernick je novou reklamní tváří firmy Nike. U reklamní fotografie s jeho tváří je pak heslo: „Věř v něco. I když to znamená obětovat všechno.“ Naráží tím právě na svůj proslavený čin, když poklekl při hraní americké hymny před zápasem NFL. Za něj je sice z jedné strany chválen, ale pro mnoho lidí se zároveň stal nepřítelem. Jeho krok je totiž některými lidmi vnímán jako neúcta k vlajce USA a zemi samotné. Kritikou nešetřil ani americký prezident Donald Trump, podle kterého by hráči, kteří odmítnou stát při hymně, měli být suspendování či dokonce vyloučeni z ligy.

Po uvedení nové kampaně s Kaepernickovou tváří se jeho kritici odhodlali k dalšímu kroku. Na sociálních sítích zveřejňují videa, na kterých pálí obuv či oblečení od firmy Nike. „Nejprve mě NFL přinutila si vybrat mezi mým oblíbeným sportem a mou zemí. Zvolil jsem si zemi. Poté mě Nike nutí vybrat si mezi mými oblíbenými botami a mou zemí. Kdy se americká vlajka a národní hymna stala útočnou,“ píše na svém twitterovém profilu jeden z protestujících.

Další kritici Nike a Kaepernicka pak boty například vyhazují do koše. „S Nike jsem skončil,“ napsal například jeden z uživatelů na Twitteru k videu, ve kterém vyhazuje své boty.

Colin Kaepernick získal světovou pozornost pokleknutím při americké hymně během zápasu ligy amerického fotbalu NFL v roce 2016, čímž dával najevo protest proti policejnímu násilí proti černochům a podporu kampani #Black lives matters. Jeho čin následně začali napodobovat i další sportovci, ale získal si i mnoho kritiků.

Kromě Kaepernicka se tvářemi kampaně k 30. výročí sloganu Just Do It stala také tenistka Serena Williamsová a basketbalista LeBron James.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Hráči při hymně poklekli, Pence poslechl Trumpa a opustil zápas

„Pryč se zkurvysyny!“ Trumpovi vadí sportovci, kteří poklekají při hymně

Sdílet:

Hlavní zprávy

Kdo si žije svůj disko příběh

EDITORIAL

Chtějí držet stůj co stůj. Tuší, že vítr začíná vanout jiným směrem, z nastaveného kurzu uhnout nechtějí a řítí se ke skalinám. Stále věří, že větru poručí, ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články