1 Operační systém iOS

Stačí jeden znak a iPhone zamrzne. Apple rychle opravuje chybu v systému

, NOVÉ

Témata: , ,

Stačila zpráva s jedním konkrétním znakem a uživatel chytrého telefonu iPhone společnosti Apple neměl přístup ke zprávám a aplikacím jako Facebook Messenger nebo Whatsapp. Společnost před týdnem objevila chybu ve svém operačním systému iOS, kterou se teď pomocí softwaru rychle opravila, informuje server The Verge.

Problém byl v poslední verzi operačního systému číslo jedenáct. Když někomu přišla zpráva obsahující znak z indického nářečí Telugu, telefon byl vyřazen z provozu. V takovém případě ani nezáleželo na tom, jestli se jednalo o zprávu SMS, nějakou chatovací aplikaci nebo e-mail.

V úterý ráno byl proto vydán operační systém 11.2.6, který při aktualizaci systému v iPhonu nebo iPadu chybu napraví.  Během posledních měsíců docházelo k opravování i dalších operačních systémů amerického Applu. Byly vydány nové verze watchOS, tvOS i macOS High Serra. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Apple čelí žalobám kvůli zpomalování starších iPhonů

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.