Do čtyř let bude euro za 18 korun, věští Paroubek

Echo TV

EchoTv
Echo24
Sdílet:

Jiří Paroubek věří, že euro za 18 korun je jen otázkou vývoje příštích let. Nebude se to sice zlepšovat razantní rychlostí, za což mohou podle něj intervence České národní banky, která v letech 2013 až 2017 vytiskla 2 biliony korun. Domnívá se však, že již na konci roku 2018 to už nebude 27 korun za euro jako v dubnu, ale 25 nebo 24 korun. Jakmile se za tři čtyři roky přiblíží koruna hranici 20%, bude možné začít uvažovat o přijetí eura. Řekl to v rozhovoru pro Echo TV s Lenkou Zlámalovou.

 

 

Vy jste představil, protože se na tu roli zjevně chystáte, program, ten minulý nebo předminulý týden, kde máte některé poměrně originální nové body. Jedním z nich je politika silné koruny a euro za 18. Kdy bude euro za 18?

Já myslím, že je to věc vývoje těch příštích let.

Kdybyste si měl tipnout?

Domnívám, že nikdo si nemůže myslet, že v situaci, kdy Česká národní banka v těch letech 2013 až 2017, do dubna 2017, vytiskla 2 biliony korun a vyměnila je za eura, že ta koruna půjde ve vztahu k euru, že se její kurz bude zlepšovat nějakou razantní rychlostí. Ale domnívám se, že na konci roku už to nebude těch 27 korun jako v dubnu, ale že to bude třeba 25, nebo 24 korun.

Teď jsme na 25,30. Kdy čekáte, že bude na 18, kdybyste si měl tipnout?

Já nevím. Já nejsem vědma, ale může to být třeba za tři čtyři roky. A jakmile se to bude přibližovat té hranici 20 %, pak je možné začít uvažovat o přijetí eura, protože to by byl ten správný okamžik.

Ten kurz je pro vás 18 korun?

Já si myslím, že je to 18 až 20 korun, abych nebyl troškař. Kdyby se to mělo zafixovat, kdyby se měla provést ta přeměna, když to řeknu česky, abych nemátl nějakým latinským výrazem. Ty naše vklady, ale také ty naše mzdy a důchody do eura, tak aby nikdo nebyl okraden. Kdyby to bylo dneska…

Rozumím, jasně, že tam není prostor pro posílení té měny.

Co také řekl Jiří Paroubek v rozhovoru s Lenkou Zlámalovou pro Echo TV

Zeman natlačí ČSSD do vlády

Jiří Paroubek si myslí, že se Zeman bude v rámci snahy o vybalancování české politické scény snažit, aby byla sociální demokracie zastoupena ve vládě. ČSSD by tak měla zaručit, aby prezident nebyl v politickém zajetí Andreje Babiše a hnutí ANO. Zeman to pak bude zřejmě hrát na obě strany. Zeman by se mohl stát takovým protektorem ČSSD, který se postará, aby se dostala do vlády a ukotvila se v ní, zároveň aby ve vládě získala silové resorty, protože ty podle Paroubka nemůže mít Andrej Babiš.

Babiš nebude premiér, říká Paroubek

Expremiér a historicky nejúspěšnější předseda sociální demokracie Jiří Paroubek (volby v roce 2006 vyhrál o setinu lepším výsledkem než osm let před ním Miloš Zeman) je přesvědčen, že sociální demokracie vstoupí do vlády s hnutím ANO a podaří se jí získat důležité silové resorty, ministerstvo, vnitra, financí a spravedlnosti.

Andrej Babiš podle Paroubka nemá moc možností, jak vládu sestavit proto je svému mnohem slabšímu koaličnímu partnerovi nakonec odevzdá. Vzdá se i místa premiéra. „Ustoupí do pozadí stejně jako Kaczynski v Polsku.“

Celý rozhovor Jiřího Paroubka pro Echo TV můžete zhlédnout zde:

 

Čtěte také: Babiš nebude premiér, říká Paroubek v Echo TV

Sdílet:

echotv
×

Podobné články