Bankéři ve stávkové pohotovosti

Na první pohled to vypadá pozoruhodně. Platy ve financích jsou vůbec nejvyšší ze všech oborů v Česku. Je to asi ta poslední branže, kde si člověk umí představit odboráře vyhrožující podle abstraktní vyšší kolektivní smlouvy stávkovou pohotovostí. Záleží ale na tom, s čím se srovnává. Finančnické platy jsou v porovnání s jinými obory relativně vysoké. Jenže v mezinárodním srovnání západoevropských finančních skupin, které vlastní české dcery, jsou velmi nízké. I proto se právě české banky dokáží postarat ve svých skupinách o nejvyšší část zisků. Proto si odtud můžou každý rok stahovat tak vysoké částky na dividendách. Podstatná část z těch odcházejících peněz, o kterých se v poslední době tak často mluví, je z bank.

Z nového čísla Babiš – všechno je podle plánu. Jak vidí svět bývalý nomenklaturní kádr Vasil Mohorita

Echo týdne: Člověk natáčející ● Komentář: Bez digitální paměti žilo by se lépe ● Svět: Londonistán ● Salon: Když přicházejí děti revoluce

Model Agrofert před likvidací Babiš s Tomanem chtějí zachránit dotace pro své firmy
Zachránce filmu? Zabiják kin? Dravá americká společnost Netflix mění kinematografii

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.