S Hitlerem i Forrestem Gumpem. Slováci si utahují z Kotlebových hlídek

Snímky uvnitř

S Hitlerem i Forrestem Gumpem. Slováci si utahují z Kotlebových hlídekNOVÉ
Fotomontáž zachycuje Kotlebovce 'cestujícího' s Adolfem Hitlerem Foto: Reprofoto: Facebook/Naše Slovensko
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba před nedávnem s velkou pompou zavedl občanské hlídky v některých slovenských vlacích. Jejich stranickým úkolem měla být především ochrana „slušných Slováků“ před různými podezřelými živly. Místo toho však hlídky vyvolaly spíše vlnu posměchu. Zřetelné to je například na satirické facebookové stránce Naše Slovensko, kterou nyní plní nejrůznější fotomontáže.

Zvláštní pozornosti internetových vtipálků se dočkala především fotografie, kde příslušník samozvaných kotlebovských hlídek sedí ve vlaku s mobilním telefonem v ruce. Na originální fotografii „Kotlebovec“ seděl naproti romskému mladíkovi, který se se zamyšleným výrazem díval z okna. Právě tuto fotografii pak vtipálci upravili do nejrůznějších podob a příslušník občanské hlídky tak postupně seděl například vedle Mr. Beana, Forresta Gumpa nebo nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Vtipnější než samotné fotomontáže však v některých případech možná byly komentáře uživatelů. Například ke snímku, kde „Kotlebovec“ posedává na lavičce vedle Forresta Gumpa, jistý Karol napsal: „Život je jako bombera.“ Karol tak zkombinoval známý citát se snímku Forrest Gump: „Život je jako bonboniéra,“ s názvem bundy bomber, která je často spojovaná s krajně pravicovými radikály.

U další fotomontáže, kde příslušník občanské hlídky cestuje s postavami z filmové ságy o Harrym Potterovi, se pro změnu objevil komentář „Plynová alohokomora“, který zjevně odkazuje na zaklínadlo alohomora známé z těchto filmů.

Bez zajímavosti ale není ani fotomontáž, kde Kotlebovec sedí v autobuse vedle černošské aktivistky Rosy Parksové. Ta vešla ve známost poté, co byla v roce 1955 zatčena v americkém městě Montgomery kvůli tomu, že si v autobuse sedla do části vyhrazené pro bělochy a následně odmítla toto místo opustit. Její případ vedl k velkým rasovým nepokojům a vzniku hnutí za rovnoprávnost černochů.

Ani u této fotomontáže nechyběl svérázný komentář jednoho z uživatelů. „Myslím, že kokotlebovci ani nevědí, o co a o koho jde,“ vyjádřil své domnění jistý Rastislav.

Lidé na sociálních sítích se rovněž od začátku ptali, kdo je onen Kotlebovec s mobilním telefonem. Podle komentářů na sociálních sítích je na fotografii jistý „Žiarsky vzpierač Peťo Bahno“.

Občanské hlídky Kotlebovců se v některých slovenských vlacích začaly objevovat v polovině dubna. Hlídky se podle slovenských médií zpravidla skládají z trojice fyzicky zdatných mužů, kteří mají ve vlacích dohlížet na pořádek a zajistit bezpečnost obyčejných lidí v situacích, kdy není poblíž policie. O zavedení hlídek se zasadil župan Banskobystrického kraje a předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba. Ten by si kromě vlakových hlídek přál i zavedení domobrany.

Čtěte také: Kotleba nasazuje do vlaků své bodyguardy. Mají dohlížet na pořádek

Kdo je Marian Kotleba? Župan s hnědou minulostí a teď i poslanec

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články