Slávisté prošli s dýmovnicemi a dělbuchy tunelem na Letnou

FOTBALOVÉ DERBY

Slávisté prošli s dýmovnicemi a dělbuchy tunelem na LetnouNOVÉ
Ilustrační foto Foto: REPROFOTO: Česká televize
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Několik stovek příznivců Slavie, kteří mířili z pražského náměstí Jana Palacha na fotbalové derby se Spartou, vyvolalo incidenty. Jejich pochod provázely vulgarismy, většinou mířené na tým soupeřů, žádné větší potyčky s policií ani s fanoušky Sparty se během něj neodehrály, přesto policie zasahovala.

Dav v Letenském tunelu halil dým z dýmovnic, ozývaly se také rány dělbuchů. Podle policejního mluvčího Jana Daňka byla přibližně desítka osob zadržena například z důvodu neuposlechnutí výzvy policie, jeden člověk je pak podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Slávisté zapálili dýmovnice již před Rudolfinem, kam se předtím dopravili metrem od stadionu v Edenu. Policie měla připravená i vodní děla. Následně fanoušky „sešívaných“ doprovodila až na Letnou, kde byli i policisté na koních.

Dýmovnice použili fanoušci Slavie i při zápase a v úvodu druhé půle zahalili stadion do barevného dýmu. Následně v jejich sektoru zasahovala policie a rozhodčí Radek Příhoda utkání zhruba na tři minuty přerušil. Pyrotechnika se objevila i v kotli Sparty.

V předchozích dvou ročnících první ligy se pochody stovek slávistických fanoušků na derby se Spartou obešly bez větších potyček, důrazněji policie zasáhla v dubnu 2014. Příznivci Slavie se tehdy cestou na Letnou dostali do konfliktu s policisty hlavně na Čechově mostě. Důvodem bylo údajně používání pyrotechniky i přes varování policie, že je to zakázané. Po zákroku měli někteří fanoušci v obličeji krev.

Vedení Slavie označilo zákrok za nepřiměřený, vnitřní kontrola policie ale nezjistila žádná porušení zákona ani nadměrné použití donucovacích prostředků. Policisté v souvislosti s derby v dubnu 2014 zadrželi 86 lidí, především z průvodu slávistů.

Slavia v derby po dlouhé době porazila Spartu a to 2 :0.

Čtěte také: Tvrdík je novým šéfem fotbalové Slavie

Má Slavia dres s komunistickou hvězdou?

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články