O válce s Íránem se uvažovalo už za Bushe mladšího, který sice měl spoustu chyb, ale arogantní narcis to nebyl a jiným názorům dával větší prostor, než je dnes zvykem. Tehdy vesměs vojenské špičky Pentagonu říkaly, že takový konflikt se skoro stomilionovým totalitním státem, který se celé desítky let připravuje právě a jen na tuto eventualitu, bude vyžadovat mimořádně velké úsilí, píše v komentáři Marian Kechlibar. - Shutterstock