VIDEO: Rus střílel ze zákopu na dron, jeho ukrajinský operátor tam poslal tank

ÚTOK UKRAJINSKÉHO TANKU

VIDEO: Rus střílel ze zákopu na dron, jeho ukrajinský operátor tam poslal tank
Ukrajinský tank na videu zaútočil na ruské okupanty, kteří se schovávali v blátivém zákopu. Stalo se tak poté, co je úspěšně identifikoval ukrajinský dron, který oblast prozkoumával. Foto: 30. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády
1
Svět
Sdílet:

Ukrajinský tank na videu zaútočil na ruské okupanty, kteří se schovávali v blátivém zákopu. Stalo se tak poté, co je úspěšně identifikoval ukrajinský dron, který oblast prozkoumával. Operátor dronu zřejmě tankistům zadal souřadnice nepřátel a následně celou akci tanku a ukrajinských vojáků sledoval. Jeho záběry zveřejnila 30. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády.

Záběry z pohledu dronu ukazují zákop a v něm ruského vojáka, který se ukrajinský bezpilotní letoun pokouší zničit střelbou z automatické pušky. To se mu ale podle videa nepodařilo. Krátce poté se na scéně objevil ukrajinský tank, jehož pohyb dron dále sledoval.

Obrněnec v dalších záběrech projíždí blátivým terénem mezi zákopy, které jsou pokropeny palbou ukrajinskými jednotkami. Když tank dojede až téměř ke svému cíli, vyskočí z něj ukrajinští vojáci, aby zaujali obrannou pozici.

Posléze se tank vydá k ruským zákopům s jasným cílem – zničit je a všechny okupanty v něm. Po dvou výstřelech z obrněnce je v dáli vidět ruský voják, který v rychlosti opustil svoji pozici. Ten s sebou po chvíli plácne na pole. Jeho osud však není známý.

Poslední vteřiny ukazují ukrajinské vojáky, kteří se do blízkosti ruského zákopu vrátí a přesvědčí se palbou, že už v zákopu nikdo nezůstal naživu.

K prekérní situaci ruských okupantů mělo podle serveru Global Insider dojít u Bachmutu v Doněcké oblasti, ověřit to ovšem nelze.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články