Porada Echa: Co se děje v Polsku? „Dělají si naschvály, je to tvrdý vnitropolský boj,“ říká Ondřej Šmigol

PODCAST PORADA ECHA

Porada Echa: Co se děje v Polsku? „Dělají si naschvály, je to tvrdý vnitropolský boj,“ říká Ondřej Šmigol
Co se děje v předvolebním Polsku? Nejen na to odpovídal v novém díle podcastu Porada Echa komentátor Týdeníku Echo Ondřej Šmigol. Foto: Radovan Jelen
1
Krátké zprávy
Echo24
Sdílet:

Co se nyní před volbami děje v Polsku? Jak o tamní situaci referují média? A je Polsko autoritářské? Nejen o těchto otázkách debatují v aktuálním díle podcastu Porada Echa Dalibor Balšínek, Daniel Kaiser, Jiří Peňás a Ondřej Šmigol.

„Ta zřizovaná komise, to je v podstatě pokračování toho špinavého boje. Kdy PiS je zrovna u moci, takže si může zavést komisi, zatímco Občanská plaforma využívá spřátelená média. Taky jede svoje tvrzení, že Pis je ve skutečnosti proruský. Dělají si naschvály na obou stranách,“ zahájil debatu Ondřej Šmigol. S jeho slovy souhlasí i šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek.

„Tam byla ohromná nedůvěra v polskou justici. Funkce se přenášely z komunismu, z otce na syna. A v České republice je jeden obrovský problém, že pokud se u nás o něčem referuje, tak se o tom referuje v duchu názoru Gazety Wyborczy, která jednoznačně podporuje Občanskou platformu,“ říká Dalibor Balšínek.

O tom, co to znamená a jak spory o justici v Polsku začaly mluví dále Ondřej Šmigol. „Ona to začala Občanská platforma, která věděla, že už jde od moci a navolila tam soudce dopředu na místa, která tehdy ještě nebyla uvolněná. Takže to je takový tvrdý vnitropolský boj, ale nemyslím si, že to znamená, že by Polsko nějak bylo ohroženou demokracií nebo že by se řítilo do náruče autokracie,“ říká Ondřej Šmigol.

V podcastu Porada Echa si však můžete poslechnout názory komentátorů Týdeníku Echo i na další témata. Například jak vznikal rozhovor s bývalým šéfem německé kontrarozvědky Hansem-Georgem Maaßenem či debatu k soudu Jany Peterkové. Celý podcast Porada Echa je dostupný exkluzivně na Echo Prime.

Sdílet:

Hlavní zprávy

kratke-zpravy
×

Podobné články