Na Ukrajině padl druhý dobrovolník z Česka

ČESKÝ DOBROVOLNÍK

Na Ukrajině padl druhý dobrovolník z Česka
Na Ukrajině padl český dobrovolník. Foto: Shutterstock.com
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Na Ukrajině padl český dobrovolník, který bojoval na ukrajinské straně. Redakci Echo24 to potvrdil mluvčí Ministerstva zahraničních věcí. Jde tak už o druhé úmrtí českého dobrovolníka v konfliktu.

„Můžeme potvrdit, že o víkendu na Ukrajině padl český dobrovolník. Bojoval na ukrajinské straně a jde za poslední rok nejméně o druhý takový případ,“ sdělil mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Daniel Drake.

Informaci, kde dobrovolník bojoval a jakým zraněním podlehl, mluvčí redakci sdělit nemohl.

V neděli na úmrtí upozornil příspěvek Čecha, který na Ukrajině působí už přes půl roku. „Právě jsem se dozvěděl, že včera padl další z nás. Tento týden nebyl pro Čechy dobrý. Tak večer zapalte svíčku, byl to jeden z těch hodně dobrých,“ napsal na Twitter.

První český dobrovolník, který na Ukrajině přišel o život, padl v červnu na Donbase. Tam byl nedávno vážně zraněn další český dobrovolník, který v rámci projektu Phoenix pomáhá na východní Ukrajině s ošetřováním vojáků na frontě. Podle zástupců Phoenixu byl zasažen šrapnelem. Drake uvedl, že stav medika je stabilizovaný a jedná se o jeho převozu do Kyjeva.

Sdílet: