1 tragická smrt

Po pádu z okna zemřel ruský novinář, který psal o ruských žoldnéřích v Sýrii

, NOVÉ

Témata: ,

Po pádu z pátého patra zemřel v neděli v Jekatěrinburgu ruský investigativní novinář Maxim Borodin, který se v poslední době věnoval psaní o mrtvých ruských žoldnéřích v Sýrii. Podle ruské policie šlo pravděpodobně o sebevraždu, proti tomu se ale staví novinářovi kolegové. Informaci přineslo rádio Svobodná Evropa.

Dvaatřicetiletý novinář v nemocnici podlehl následkům čtvrtečního pádu z okna svého bytu v pátém patře. Mluvčí policie v Sverdlovské oblasti k tomu uvedl, že je „nepravděpodobné, že tento příběh má kriminální povahu.“

Proti tomu, že by si Borodin dobrovolně vzal život, se ale postavila například Polina Rumjancevová, šéfredaktorka listu Nový den, pro který Borodin pracoval. Uvedla, že jeho smrt zřejmě nebyla náhodná a že nevěří, že by si Borodin dobrovolně sáhl na život.

Verzi o sebevraždě nevěří ani Borodinův blízký přítel Vjačeslav Baškov. Ten na svůj facebookový účet v neděli napsal, že ho novinář ve středu kontaktoval a tvrdil, že je jeho byt obklopen maskovanými muži z jistých bezpečnostních složek.

Baškov řekl, že Borodin byl znepokojen, ale nebyl hysterický ani opilý. Borodin údajně řekl, že věří, že se jeho byt chystají prohledat a že bezpečnostní důstojníci čekají na soudní příkaz. Pak Baškova požádal, aby mu našel právníka. O hodinu později však prý Borodin zavolal zpět a řekl, že se mýlil a bezpečnostní důstojníci vedli nějaké cvičení.

V novinářově bytě policie nenašla žádný dopis na rozloučenou. Podle policejního mluvčího byly ale dveře jeho bytu zamčené zevnitř a nejevily známky násilného vniknutí.

Čtěte také: Dodáme Sýrii novější protiraketové systémy, zvažuje Rusko po úderu spojenců

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.