1 Názory čtenářů

Poděkování za speciál Příběh svobody

NOVÉ

Témata:

Chtěl bych celé redakci poděkovat za zdařilý speciál Příběh svobody. Na svém osudu mohu potvrdit, že Listopad 89 mne zaskočil . maximálně bych tak tenkrát odhadoval změnu v mantinelech perestrojky. Dnes jsou všichni náramně chytří, ale tenkrát si návrat ke kapitalismu dokázali představit jen málokteří.

Stále v nás asi přetrvávalo to tvrzené, že kolo dějin nelze otočit zpět. Vtipně to komentoval můj otec (ročník 1930), který ještě jako mladý adjunkt zažil šlechtu na hradech a  chodil „ sloužit“ na šlechtické hony, když konstatoval v reakci na změnu: „Tuším, že to kapitalismem neskončí, vrátíme se do feudalismu.“

Celkový popis od Alexandra Vondry považuji za velmi zdařilý a vysvětlení výchozí pozice a osudu disentu je bravurní. Jiří Suk mi připomněl práci Ivana Možného – Proč tak snadno. Ano, tu práci mám v knihovně a měl by si ji přečíst každý, kdo věří na spiklenecké teorie o příčinách 17.listopadu – určitě by si zasloužila reedici.

Myslím, že jsme prožili nádherných 30 let a jsem za ně vděčný, zejména, když to porovnám s životem předchozích dvou generací. Co se týče budoucnosti ( cca dalších 30 let) vidím to v případě ČR velmi pozitivně, protože mám dobrý pocit z nastupující mladé generace. Věřím, že vygeneruje nové elity, osobnosti, které nahradí lidi, kteří dnes jsou u nás žábami na prameni a pseudoelitami.

Přeji celé vaší redakci mnoho sil a profesionálních článků.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.