Drahoš se vyhnul debatě s Topolánkem. ,Nestíháme,‘ zní z jeho týmu

Volba prezidenta

Drahoš se vyhnul debatě s Topolánkem. ,Nestíháme,‘ zní z jeho týmuNOVÉ 1
Domov
Michaela Cápová
Sdílet:

Jiří Drahoš se ocitl pod palbou kritiky, když se odmítl zúčastnit duelu s Mirkem Topolánkem na TV Prima. Jeho tým to zdůvodňuje tím, že „nezvládá“. Diskuze, při níž by byli všichni kandidáti, by se ale podle svých slov Drahoš zúčastnil.

TV Prima před prezidentskými volbami plánovala sérii duelů se všemi kandidáty. Hned ten první, ve kterém se měl utkat Jiří Drahoš a Mirek Topolánek, byl ale Drahošem odmítnut s tím, že se bude účastnit jen diskuzí, kde budou přítomni všichni kandidáti. Mluvčí Drahoše Kateřina Procházková k tomu v sms zprávě vedení televize ještě před Vánoci napsala: „Omlouvám se, ale DUEL s panem MT už nezvládneme. Jen debaty se všemi kandidáty,“ uvedla Prima.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Topolánek Drahošovo jednání kritizoval. „V této prezidentské kampani jsme opakovaně svědky odmítání soubojů speciálně v televizích, a je to špatně. U Miloše Zemana může jít třeba o taktiku, nicméně u Jiřího Drahoše mě to překvapuje právě proto, že on se tváří být hlavním vyzyvatelem Miloše Zemana. Dnes odmítl, třikrát za sebou, účast na duelu se mnou v televizi Prima. Je to příznačné, protože já tvrdím, že voliči mají právo znát názory, postoje a třeba i minulé činy všech kandidátů, aby se mohli správně rozhodnout,“ uvedl Topolánek s tím, že Drahoš podle něj vůbec neříká své názory a postoje.

Podobně se o Jiřím Drahošovi v nedělní Partii TV Prima vyjádřil i bývalý prezident Václav Klaus s tím, že on do debaty vždy přišel, třebaže si někdy později vyčítal, že se jí zúčastnil. Drahošovi vyčítá i jeho názorovou absenci. „To si voliči přeberou sami. Kdybych si měl vybavit jeho zřetelný jasný politický názor na jevy, které hýbou naší dobou, tak mám pocit, že jsem od něj žádný neslyšel. Neříci názor, maximalizovat to, že se budu co nejméně vztekat, takže čím méně řeknu, tím lépe, to je strategie některých kandidátů, právě toho jednoho, to je zvláštní strategie,“ řekl Klaus.

Vzájemné útoky Drahoše a Topolánka se ke konci kampaně přiostřují. Bývalý předseda Akademie věd se v prosinci nechal několikrát slyšet, že Topolánek ještě ve funkci premiéra snižoval rozpočet akademie. Pak také prohlásil, že by Topolánek neměl být prezidentem kvůli „stínům, které si za sebou táhne“. Bývalý předseda vlády tvrdí, že Drahoš lže, a vyzval ho, aby přestal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Předvolební kampaň hodně přitvrdila. Drahoš s Topolánkem jdou po sobě

Minule prognostik, nyní ekonom. Proč Zeman pro letošní volby „změnil“ povolání?

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články