Češi na OH

Drama až do konce. Česko porazilo po nájezdech KanaduVIDEO UVNITŘ
Kovář při rozhodujícím nájezdu Foto:

1

Čeští hokejisté porazili na olympijském turnaji v Pchjongčchangu Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Udělali tak důležitý krok k prvenství ve skupině A a k přímému postupu do čtvrtfinále.

Češi v utkání dvakrát prohrávali. První gól dostali už po 73 vteřinách, ale na branku Masona Raymonda z přesilovky odpověděl Dominik Kubalík. Druhý kanadský gól zařídil René Bourque, v úvodu druhé třetiny vyrovnal Michal Jordán.

V prodloužení gól nepadl, tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se nejprve trefil kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, ale na jeho trefu ihned zareagoval Petr Koukal. Rozhodující branku dal hned v následující sérii Jan Kovář.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.