Češi vstoupil do hokejového turnaje vítězně. Báli se však do poslední sekundy

Zimní OH

Češi vstoupil do hokejového turnaje vítězně. Báli se však do poslední sekundyNOVÉ
Český tým si musel výhru vybojovat. V bráně byl Pavel Francouz Foto:

1

Nezvykle dramaticky vypadal závěr prvního hokejového utkání olympijského turnaje v Pchjongčchangu. Čeští hokejisté si ale udrželi těsný náskok a porazili domácí Koreu 2:1. V sobotu se český tým utká s Kanadou.

Ve čtvrté minutě prověřil českého brankáře Pavla Francouze Kim Sang – uk, tehdy český gólman střelu vyrazil. V osmé minutě ale střela Čo Min-ho skončila v bráně. Inkasovaný gól české hokejisty probudil a snažili se o jeden zákrok za druhým.

Svěřenci Josefa Jandače ještě v úvodní třetině skóre obrátili. Gól dal Jan Kovář a po něm i Michal Řepík. Jak se ukázalo později, tento gól byl vítězný a navíc padl v oslabení.

Druhá třetina nepřinesla změnu skóre, ale došlo k řadě situací, při nichž k němu bylo blízko. Na začátku třetího dějství měl český tým při soupeřově přesilovce štěstí, že přečkal bez úhony velký závar. Obrovskou příležitost navýšit náskok měl při signalizované výhodě v 48. minutě Vondrka, jehož našel Erat, jenže pohotový brankář Matt Dalton byl proti.

V přesilovce zakončoval dvakrát nebezpečně Červenka. První ránu z úhlu zastavila horní tyč, druhou korejský brankář. Do dobré pozice si pak najel Horák, sám před Daltonem se zjevil i velmi aktivní Červenka, jenže Korejci zůstávali stále na dostřel. V závěru tak mohli sáhnout k power play a připravili favoritovi hodně těžké chvilky, ale na vyrovnání přesto nedosáhli.

V sobotu se český tým utká s obhájcem zlata Kanadou. Ta už bez problému ve svém prvním utkání na olympiádě porazila Švýcary 5:1.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.