1 NIKARAGUA

Novináři v Nikaragui protestovali proti raziím v redakcích, policie je zbila obušky

NOVÉ

Témata: , ,

Policie v nikaragujské metropoli Managui v sobotu tvrdě zasáhla proti několika novinářům, kteří protestovali proti zátahům na sídla redakcí některých médií. Obušky přitom zbila nejméně sedm žurnalistů, napsala agentura Reuters.

Bezpečnostní složky tento týden provedly razii v redakci deníku Confidencial prominentního šéfredaktora Carlose Fernanda Chamorra a sídla několika nevládních organizací, jejichž činnost úřady nedávno zakázaly. Chamorro společně s dalšími novináři, kteří se v sobotu shromáždili před policejní stanicí v Managui, požadoval informace o „nelegálním zátahu“ na sídlo listu. Policisté při něm zabavili vybavení a písemnosti redakce.

Policie pak obušky rozehnala shromáždění a na žurnalisty vykřikovala obvinění z plánování převratu. Při zásahu bili policisté kromě protestujících redaktorů i novináře, kteří se události účastnili jako pozorovatelé.

V Nikaragui od dubna trvají masové protivládní demonstrace, které si podle místních humanitárních organizací vyžádali na 545 obětí a tisíce zraněných. Cílem protestů je odstoupení levicového prezidenta Daniela Ortegy, který zemi vládne od roku 2007, a jeho ženy, která je dva roky viceprezidentkou.

U moci se prezident drží podle opozice díky manipulaci voleb a potlačování svých oponentů. Bývalý partyzánský vůdce Ortega, který stál v čele Nikaraguy už v 80. letech, má ale v zemi stále i mnoho příznivců.


Čtěte dále: Ukrajina má novou národní církev nezávislou na Moskvě, v čele stane metropolita Epifanij

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.