Prezident nepotřebuje transplantaci jater, psal lékař Babišovi

ZEMANŮV STAV

Prezident nepotřebuje transplantaci jater, psal lékař BabišoviAKTUALIZOVÁNO
Uniklá zpráva pro Babiše: prezident nepotřebuje transplantaci jater. Foto: Shutterstock
1
Domov

Echo24

Premiér Andrej Babiš údajně dostal nevyžádanou SMS zprávu od lékaře a poslance ANO Juliuse Špičáka s informací, že na základě jejich vyšetření prezident Miloš Zeman nepotřebuje transplantaci jater. Seznam Zprávy tvrdí, že má textovou zprávu k dispozici.

Babiš popřel, že by si zprávu od Špičáka vyžádal. „Od pana Špičáka jsem si nic nevyžádal,“ uvedl pro server Seznam Zprávy. Špičák, který je přednosta kliniky hepatogastroenterologie IKEMu, měl poslat zprávu ve středu ráno.

Ve zprávě Špičák informoval o stavu prezidenta. „Dobrý den pane premiére, náš specialista již p. prezidenta prohlédl, jaterní onemocnění není tak pokročilé, aby musela být indikována transplantace. J. Špičák,“ stálo prý ve zprávě.

„Dle zákona o zdravotních službách nejsme oprávněni tyto informace poskytovat,“ reagovala mluvčí IKEMu Markéta Šenkýřová pro Seznam Zprávy na stav prezidenta a připadané ošetření někým z IKEMu.

Špičák nepopřel pravost zprávy. „To není diagnóza, takže proč bych mu to nemohl napsat? Je to únik SMS. Já tam píšu to, co jsem napsal. Je to v podstatě velmi neutrální a věta, která by neměla nikoho iritovat a prostě to je všechno,“ řekl Špičák pro iRozhlas.

Prezident Miloš Zeman je od minulé neděle hospitalizován na klinice resuscitace a intenzivní medicíny v Ústřední vojenské nemocnice. Hrad nechce informace o jeho zdravotním stavu blíže komentovat. Do médií však neoficiálně unikla zpráva, že se potýká s vážnými problémy spojenými s onemocněním jater.

Přetrvávají spekulace, že nedokáže vykonávat svou funkci. Jelikož Hrad mlčí, Senát se proto v pátek obrátil i na vojenskou nemocnici. „Musíme s jistotou vědět, že pan prezident nekoná nebo nemůže konat,“ uvedl místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer.