Zdravotní sestra se po 33 letech na svobodu nepodívá. Čelí obvinění z další vraždy batolete
,Sestra smrti'
Bývalá zdravotní sestra Genene Jonesová byla po letech obviněna z další vraždy jedenáctiměsíčního dítěte. Před třiceti lety byla za vraždu batolat odsouzena k 99 letům vězení. Po třetině trestu má právo požádat o propuštění, což by pro ni mohlo znamenat svobodu již příští jaro. Po letech ale vyšel najevo další případ, informuje BBC.
Gegene Jonesová pracovala na dětském oddělení Fakultní nemocnice v texaském San Antoniu. Po propuštění odešla do nedalekého města Kerrville na dětskou kliniku, kde se situace opakovala. Vedení bylo podezřelé, že se tolikrát opakuje případ, kdy je dítě v ohrožení života a náhodou je poblíž Jonesová, aby ho mohla zachránit. Zároveň si nemocnice všímaly úbytku paralytického léku sukcinylcholinu v lahvích a na jednotkách intenzivní péče umíralo čím dál tím více dětí.
Ukázalo se, že Genene Jonesová dětem sukcinylcholin píchala injekční stříkačkou. V roce 1982 obsah stříkačky zabil 15měsíční Chelsey McClellanovou, protože se množství léku dalo jen těžko odhadnout a každé dítě ji snášelo jinak. Právě případ Chelsey ji usvědčil. V roce 1985 soud rozhodl pro 99 let odnětí svobody. Počet jejich obětí se odhaduje až na 60 dětí. „Chtěla jsem cítit ten vděk a radost rodičů,“ řekla Jonesová u soudu.
Po třetině trestu může Jonesová požádat o propuštění. V roce 2013 na serveru ABC promluvila matka Chelsey McClellanové. Doufala, že se najdou další oběti, aby se Jonesová nemohla dostat z vězení. Usvědčení z další vraždy by totiž znamenalo znemožnění žádosti o propuštění. Po 30 letech je na stole nový případ. Jednalo se o vraždu 11měsíčního Joshui Sawyera v roce 1981, rok před vraždou Chelsey. V jeho případě Jonesová použila látku fenytoin.