Na trh se vrací bonbony Sparta. Odpůrci letenských je odmítají vyrábět

Návrat po 40 letech

Na trh se vrací bonbony Sparta. Odpůrci letenských je odmítají vyrábětNOVÉ
Bonbony Sparta se vrací na trh Foto:

Foto: Nestlé

1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Málokdy se stane, že by českou veřejnost vzrušila zpráva o cukrovince tak výrazně, jako informace o obnovení výroby bonbonů s logem fotbalové Sparty. Ty se na český trh vracejí po dlouhých 40 letech, což lidé mohutně komentují na sociálních sítích.

Firma Nestlé, která bude bonbony vyrábět, zaznamenala rozpolcené reakce i ve své továrně. Zatímco někteří zaměstnanci oslavují návrat tradiční pochoutky na trh, zejména odpůrci Sparty se raději nechávají přeložit na směny, kdy jsou vyráběny jiné sladkosti.

O obnovení výroby slavných bonbonů informoval deník Aktuálně.cz. „Nápad vyrobit znovu konkrétní bonbony přišel od jednoho z našich obchodních zástupců, konkrétně pro region střední a jižní Čechy,“ vysvětlila serveru Echo24 okolnosti kolem znovuzrození bonbonů Sparta mluvčí Nestlé Andrea Brožová.

Bonbony Sparta, které se prodávaly naposledy v sedmdesátých letech, bude firma vyrábět ve své továrně Sfinx v Holešově. V rámci obnovené výroby dokonce zkoumala i historické archivy, aby se původním sladkostem co nejvíce přiblížila. Nástupci čtyřicet let staré značky se však oproti svým předchůdcům budou přeci jen v dílčích ohledech lišit.

„Ty původní bonbony byly žluté a červené. Jednalo se o typ furé, tedy tvrdé bonbony s měkkou náplní. Tehdy ale šlo o poněkud bizarní příchuti griotka a dýně, které by podle nás už moc lidí nezaujaly,“ sdělila Echu24 Brožová. Nové bonbony tak budou namísto toho višňové a citronové.

Nové cukrovinky půjdou do prodeje pouze v rámci limitované edice. Až poté bude rozhodnuto o možném pokračování výroby. Tím by se Sparty připojily ke svým rivalům ze Slavie a Bohemians (ty nesou název Klokanky). První bonbony s logem letenského klubu se do prodeje dostanou v květnu, mohutný nástup prodeje však potravinářská firma plánuje až na období srpna, kdy startuje tuzemská fotbalová liga.

Obnovení výroby bonbonů Sparta přivítali zaměstnanci továrny rozporuplně. „Některé značky tady máme stovky let a lidé jsou většinou rádi, že se vracíme k výrobě tradičních výrobků,“ řekla Echu24 Brožová. Na druhou stranu kvůli umístění továrny na Moravě, se někteří zaměstnanci nechtějí na výrobě bonbonů s logem Sparty podílet. „Jsou to spíše jednotlivci, kteří se nechají přeložit na jiné směny. Myslím si, že nějaká větší blokáda provozu nehrozí,“ doplnila Brožová.

Informace o sladkostech s logem letenského fotbalového klubu se začala šířit i mezi českými internetovými uživateli. V zásadě přitom opět platí, že z jejich výroby se radují pouze fanoušci Sparty, zatímco její odpůrci nápad důrazně kritizují. V diskuzních příspěvcích si tak lidé mohou přečíst nejen o tom, jak se Sparťané konečně dočkali náhrady za nepoživatelné bonbony Slavia, ale i příspěvek z opačného tábora, který varuje sparťanskou mládež před zkaženými zuby.

Čtěte také: Čokoládová válka. Mars má zakázaný prodej lentilek

Zeman se naložil do Čapího hnízda s Klokankami. Odpudivé, zní z opozice

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články