Dal vypálit dvě české vesnice. Po válce nacista Skorzeny dělal pro Mossad
Skorzenyho druhý život
Druhá světová válka přinesla velké množství příběhů o přeběhlících a kolaborantech, kteří se přidávali na stranu svých nepřátel pod hrozbou smrti nebo vězení. Bývalý elitní voják Otto Skorzeny, který nechvalně proslul i na území Československa, se přidal k izraelským tajným službám skoro dvacet let po skončení války, uvedl deník Haaretz.com.
V 60. letech minulého století se Izrael velmi obával egyptského raketového programu. Na vývoji střel také spolupracovali i bývalí pracovníci z elitních nacistických laboratoří, kteří vytvářeli balistické rakety pro Třetí říši. Po skončení války měli tito experti různé pracovní nabídky. Právě tak se dostal například do USA Wernher von Braun, vynálezce střely V-2, který později vedl americký raketový výzkum a v následujících letech pracoval pro vesmírnou agenturu NASA. Velké množství německých vědců ovšem tuto nabídku odmítlo a připojilo se k vznikajícímu egyptskému týmu, který prý nabízel lukrativnější podmínky.
V době, kdy byl mimo jiné zadržen jeden z organizátorů holokaustu Adolf Eichmann, vznikala skupina, která měla zabít Rakušana Ottu Skorzenyho za jeho válečnou minulost. Od plánu nakonec agenti Mossadu opustili a soustředili se na jeho vyhledání a přesvědčení, aby se přidal do jejich řad. Pro přijetí bývalého nacisty do izraelských služeb rozhodovala jeho úspěšnost a schopnosti, které dokazoval za druhé světové válce. Poté, co ho izraelský agent kontaktoval, souhlasil se spoluprací za podmínky, že bude vyškrtnut ze seznamu známého lovce nacistů Simona Wiesenthala. Po odsouhlasení vzájemných dohod odletěl do Izraele a začal ihned sepisovat podrobný seznam německých vědců a jejich adres. Skorzeny také zjistil jména logistických firem v Evropě, které dodávaly komponenty do Egypta.
Po zjištění všech informací, začal posílat anonymní balíčky, které obsahovaly výbušniny. Jedna z nich dokonce zabila pět německých vědců v egyptské továrně. Jeho akce se staly tak úspěšné, že zastrašení nacisté začali odcházet z továren zpět do Německa a ukončovali svojí činnost. Skorzeny se měl podílet také na zastřelení nejméně jednoho vědce přímo v Německu poblíž Mnichova. Po splnění úkolu se vrátil ke své práci stavebního inženýra, kterou vykonával až do roku 1975, kdy jeho život v sedmašedesáti letech ukončila rakovina.
Velitel záškodnických jednotek
Otto Skorzeny se k nacistické armádě přidal krátce po začátku války. Přihlásil se dobrovolně k elitní jednotce Waffen-SS a poté byl odeslán na ruskou frontu. Po návratu, způsobené zraněním, dostal nabídku vybudovat speciální oddíly, které by škodily v týlech nepřátel. Jeho nejznámější akce byly například únos Benita Mussoliniho z italského vězení v Gran Sassu do Německa, které se mu povedlo během čtyř minut, nebo překročení ardenské fronty se svými vojáky v amerických uniformách. Nacisté, kteří mluvili velmi dobře anglicky vyvolali ve spojenecké armádě zmatek a velitelé museli pokládat vojákům kontrolní otázky, zda nejsou agenty. Právě po těchto akcích se stal oblíbencem Adolfa Hitlera a zasloužil se o jedno z nejvyšších nacistických vyznamenání Rytířský kříž Železného kříže.
Skorzenyho vytvořené záškodnické jednotky řádily i na území Československa. Jedna z jeho skupin je odpovědná za vypálení vesnic Ploština a Prlov, kde bylo zabito skoro čtyřicet nevinných lidí. Po skončení války byl držen Skorzeny v americkém zajetí. Za válečné zločiny a masakry ve valašských obcích byl na něj vydán zatykač u soudu v Uherském Hradišti.