Murdochova média jsou ve ztrátě, problémem jsou tištěné deníky

Ztráta tištěných deníků

Murdochova média jsou ve ztrátě, problémem jsou tištěné deníkyNOVÉ
Mediální magnát Rupert Murdoch Foto: Foto: Hudson institute
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Mediální impérium Ruperta Murdocha News Corp. se loni propadlo do ztráty 219 milionů dolarů. Další vrásky mohou přidělat na miliardářově šestaosmdesátileté tváři zejména tištěné deníky, které jsou dlouhou dobu v poklesu. Výnosy z  digitálního zpravodajství vzrostly o 27 procent, uvádí společnost na svých internetových stránkách.

Ještě v minulém roce vykazovala společnost News Corp. přebytek ve výši 62 milionů dolarů. Společnost se ale v letošním roce dostala do ztráty 219 milionů korun. Hlavním důvodem má být nezájem čtenářů o tištěná periodika.

Generální ředitel společnosti Robert Thomson ve zprávě uvedl, že se News Corp. začne více zaměřovat na digitální obsah. „Naše společnost přechází pozvolna na digitální obsah. Výnosy z tohoto segmentu se zvýšily z předchozích 22% na 27%. Jsme přesvědčeni zejména o hodnotě našich zpravodajských značek, které díky zájmu spotřebitelů poskytují rychlou a přesnou žurnalistiku,“ uvedl v tiskové zprávě Thomson.

Trend digitálních médií je také vidět na předplacených službách finančního deníku The Wall Street Journal. Podle zprávy si deník předplácí 2,1 milionu čtenářů a digitální verzi si pořídilo 50% z nich.

News Corp. vydává kromě listu Wall Street Journal také například New York Post, The Times a The Sun či noviny v Murdochově rodné Austrálii. Vlastní také nakladatelství HarperCollins Publishers.

Čtěte také:

Murdoch patrně opustí místo ředitele 21st Century Fox

Murdoch se oženil s bývalou topmodelkou

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články