Fox News vyhodila slavného moderátora. Sexuálně obtěžoval ženy

Odškodnění ženám až 325 milionů korun

Fox News vyhodila slavného moderátora. Sexuálně obtěžoval ženyNOVÉ
Komentátor Bill O‘Reilly. Foto:

Foto: Wikimmedia Commons / Justin Hoch / CC BY 2.0

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Americká televizní stanice Fox News se po skandálu se sexuálním obtěžováním zbavila svého hlavního moderátora Billa O‘Reillyho. Konzervativní televize spolu se svou mateřskou společností 21st Century Fox oznámila, že se „po zevrubném a pečlivém zvážení“ s O‘Reillym loučí.

Vyhazov pro oblíbeného moderátora přichází necelé tři týdny po obvinění, s nímž přišel list The New York Times. Televize Fox News a společnost 21st Century Fox se podle newyorského listu v minulosti opakovaně svého moderátora zastaly, přestože se proti němu kupila obvinění ze sexuálních deliktů.

O‘Reilly spolu s podporou svého zaměstnavatele údajně dojednal mimosoudní urovnání sporu s pěti ženami, které buď obtěžoval nebo se k nim choval nevybíravě. Dohoda je založena na odškodném 13 milionů dolarů (325 milionů korun), napsal The New York Times.

Když newyorský deník moderátorovu minulost odhalil, rozloučilo se s jeho talk-show na Fox News více než 50 zadavatelů reklamy. Ženský personál televize byl rozhořčen, skandál je podle zaměstnankyň zpochybněním vůle společnosti Fox News řídit se ve svém provozu důvěrou a respektem vůči ženám.

Konzervativní televize původně O‘Reillymu prodloužila smlouvu, přestože o jeho prohřešcích věděla a na dvou mimosoudních urovnáních se už podílela. Rodina Ruperta Murdocha, která televizi vlastní, si najala právní firmu, která měla O‘Reillyho chování prověřit. Výsledkem je vyhazov.

Sedmašedesátiletý moderátor jakékoli provinění popírá. V současné době je na dovolené, nedávno byla zveřejněna jeho fotografie z Vatikánu, kde si potřásal rukou s papežem Františkem.

S televizí Fox News spolupracoval přes 20 let a ve svém oboru byl v USA považován za absolutní špičku. Jeho sledovanost v poslední době dosahovala rekordních hodnot.

Čtěte také: Skandál ve Fox News. Známý komentátor sexuálně obtěžoval ženy

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články