Udělá Zeman u královny ostudu? Češi si na to mohou vsadit

kurzy na zemana

Udělá Zeman u královny ostudu? Češi si na to mohou vsaditNOVÉ
Prezident Miloš Zeman Foto:

FOTO: Jan Zatorsky

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Několik desítek minut stráví dnes český prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou na audienci u britské královny Alžběty II. v londýnském Buckinghamském paláci. Jeho cesta vzbuzuje mezi občany značnou pozornost a mnoho z nich se obává, že se prezidentovi podaří i nějaké faux pas. Sázková kancelář Fortuna k této příležitosti dokonce vypsala kurzy.

Například na to, že Zeman požádá královnu o popelníček a přímo před ní si zapálí cigaretu, je kurz 750:1. Jako o něco pravděpodobnější se bookmakerům  jeví možnost, že prezident dorazí ke královně minimálně o 15 minut později. Zde je kurz 100:1. Sázková kancelář tímto kurzem zřejmě naráží na prezidentův pozdní příjezd na pohřeb slovenského exprezidenta Michala Kováče v říjnu minulého roku. 

Nejmenší výhra pak sázející čeká, pokud se prezident zeptá královny Alžběty II., jak se dožít 90 let. Na to je kurz 1,7:1. Zeman o tom, že se královny plánuje na tuto otázku zeptat, informoval tento týden na setkání s občany Kaplice.

Podle protokolu by konverzaci s Milošem Zemanem měla zahájit královna. Možnost, že ji ovšem jako první zahájí Zeman, je ohodnocena kurzem 5:1. V nabídce Fortuny je i kurz 999:1 na to, že Zeman neopětuje královně podání ruky. 

Existuje i kurz 2:1 na to, že český prezident udělá vše správně a odborníci na etiketu nenajdou během audience žádné porušení protokolu.

Uzavírat sázky je možné až do 12:55. Samotná audience začíná o 5 minut později, ve 13 hodin středoevropského času. 

Program Zemanovy návštěvy

Zemanova jednodenní pracovní návštěva britské metropole bude pokračovat setkáním s válečnými veterány i s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.

Pražský hrad předpokládá, že hlavním tématem audience budou česko-britské dvoustranné vztahy, mluvit by se ovšem mohlo také o brexitu, tedy chystaném britském odchodu z Evropské unie, a rovněž o boji proti terorismu.

Zeman pak odpoledne vyznamená československé válečné veterány žijící v Británii a předá diplom o jmenování do generálské hodnosti dalšímu veteránovi Miroslavu Antonínu Liškutínovi. Návštěvu ukončí položením věnce u památníku Bitvy o Británii, v níž českoslovenští piloti i pozemní letecký personál sehráli významnou roli.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Českou hlavu státu čeká také jednání s britským ministrem zahraničí Johnsonem, ačkoliv diplomaté se původně snažili domluvit schůzku přímo s britskou ministerskou předsedkyní Theresou Mayovou. S Johnsonem by Zeman mohl mluvit o brexitu, evropské problematice, česko-britských bilaterálních vztazích či o školství.

Čtěte také: OBRAZEM: Zeman u královny. Lidé se obávají nejhoršího

Zemanových 20 minut s Alžbětou II. Soukromý hovor bez tlumočníka

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články