Konečná nekrade a pracuje, říká Dostál. „Místo nákupu benzinek máme stavět továrny na penicilin“

PODCAST ECHO PAVLA ŠTRUNCE

Konečná nekrade a pracuje, říká Dostál. „Místo nákupu benzinek máme stavět továrny na penicilin“
Hostem podcastu Echo Pavla Štrunce byl nově zvolený europoslanec Ondřej Dostál. Foto: Týdeník Echo
1
Echo Pavla Štrunce
Echo24
Sdílet:

Stačilo je poslední a jediná strana, která se zastává lidí práce. Kateřina Konečná nekrade a pracuje, proto jsem se s ní spojil. Cítil jsem velkou poptávku, abych založil vlastní stranu, ale nedostal bych se nad pět procent, říká nově zvolený europoslanec Ondřej Dostál.

Celá audio a video verze ZDE.

Dostál by se větší unijní spolupráci nebránil v oblasti lékové politiky, naopak by to podle něj mohlo výrazně snížit ceny léků a zlepšit vyjednávací pozici zemí EU. Přežití státu podle něj nemůže spoléhat pouze na volný trh. Tak jako stát kupuje benzinky, mohl by stavět i továrny na penicilin, myslí si nový europoslanec.

Jsem levicový člověk, nechci, aby mi někdo mluvil do toho, co dělám a co mám říkat. Chci v Evropském parlamentu řešit pandemickou smlouvu. Světová zdravotnická organizace by získala pravomoci, které jsou přes čáru. Mohli by zavírat lidi doma, jako se to dělalo za covidu, dodává Dostál k svým prioritám na poli Evropského parlamentu.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Kdo si žije svůj disko příběh

EDITORIAL

Chtějí držet stůj co stůj. Tuší, že vítr začíná vanout jiným směrem, z nastaveného kurzu uhnout nechtějí a řítí se ke skalinám. Stále věří, že větru poručí, ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články