Hokejová senzace. Čeští mladíci porazili Kanadu a jsou v semifinále

MS U20

Čeští mladíci mohou slavit, porazili Kanadu. Foto: Česká hokejová reprezentace
1

Úterý 2. ledna bylo bezpochyby úspěšným dnem pro útočníka české hokejové reprezentace do 20 let Jakuba Štancla. V semifinálovém zápase mistrovství světa proti Kanadě otevřel zápas prvním gólem do kanadské brány v 8. minutě, 11 vteřin před koncem se mu pak podařilo kanadskou bránu trefit podruhé a rozhodnout tak zápas. Češi tak porazili Kanadu 3:2.

Začátek turnaje nebyl pro Čechy nejideálnější, když v česko-slovenském souboji prohráli 2:6. Výkon, se kterým nebyli spokojeni ani sami mladí hokejisté, ale zřejmě přinesl do týmu vzpruhu, v dalším zápase s Norskem vyhráli Češi 8:1, následoval vyrovnaný souboj s Američany, který rozhodly až samostatné nájezdy a nad Švýcarskem tým pod vedením trenéra Patrika Augusty vyhrál 4:2.

S konečným třetím umístěním v tabulce základní skupiny tak bylo jasné, že si Češi ve čtvrtfinále zahrají s Kanadou. Zápas otevřel gólem v 8. minutě útočník Jakub Štancl, další gól v první třetině přidal obránce Tomáš Cibulka. Druhá třetina pro Čechy již nebyla tak úspěšná, zato Kanada se do české brány trefila, a to hned dvakrát. Zápas, jehož výsledek byl ještě do 59. minuty nerozhodně 2:2, rozhodl až 11 vteřin před koncem opět český útočník Jakub Štancl.

Čeští mladíci tak nyní mohou bojovat o další úspěch po loňském zisku stříbra na šampionátu v Halifaxu, kde ve finále podlehli právě domácí Kanadě 2:3 v prodloužení. Byla to pro ně první medaile po 18 letech. Kanada chybí v semifinále poprvé od roku 2019.