Poprask ve fotbalové lize. Křetínský o poločase navštívil rozhodčí a chtěl vysvětlení

KŘETINSKÝ V KABINĚ ROZHODČÍCH

Český miliardář Daniel Křetínský. Foto: EPH
1

Fotbalová první liga řeší poprask. Ve vyhecovaném utkání Sparty proti Brnu navštívil o poločase majitel Sparty Daniel Křetínský kabinu rozhodčích a požadoval vysvětlení několika sporných situací. Rozhodčí Marek Radina vše uvedl do zápisu o utkání, věc tak může řešit disciplinární komise. Sparta bojuje se Slavií o titul, když oba týmy mají pět kol před koncem základní části shodně 57 bodů. Informuje například Sport.

Ve víkendovém utkání Sparty proti Brnu (3:1) bylo několik sporných situací. Dlouho se například řešil neuznaný gól Čvančary, který rozhodčí ani po přezkumu neuznali kvůli odrazu od obličeje do ruky Čvančary. Také první gól Brna padl z hraniční situace.

Proto kabinu rozhodčích o poločase navštívil majitel Sparty a jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský. „O poločasové přestávce vstoupil do kabiny rozhodčích pan Daniel Křetínský v doprovodu hlavního pořadatele. Slušnou formou požádal o vysvětlení dvou herních situací a následně kabinu rozhodčích opustil,“ uvedl do zápisu o utkání arbitr zápasu Radina.

Sám rozhodčí po zápase spornou situaci okomentoval.„Od jeho hlavy se míč odrazil do ruky, proto nemohla být branka uznána. A žádný záběr neprokázal, že to ruka nebyla,“ uvedl pro O2TV Radina.

Daniel Křetínský kromě Sparty vlastní i část anglického West Hamu United. V Česku vlastní Energetický a průmyslový holding, pod který spadá kolem 70 firem. Vlastní také vydavatelství Czech News Center, které vydává Blesk či Reflex. Patří mu také část francouzského Le Monde. V minulosti řešila disciplinární komise návštěvu kabiny rozhodčích majitelem Jablonce Miroslavem Peltou. Ten nebyl osobně potrestán, ale Jablonec dostal pokutu 100 000 korun za selhání pořadatelské služby.