KVÍZ: Zimní Rakousko táhne Čechy každý rok. Víte, co naši sousedé nabízejí?

ZIMNÍ KVÍZ ECHA

KVÍZ: Zimní Rakousko táhne Čechy každý rok. Víte, co naši sousedé nabízejí?
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. Foto: (c) SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental Marketing GmbH / Dietmar Denger
17
Cestování
Sdílet:

Jeden z největší lyžařských rájů je plně připraven na letošní sezónu. V mnoha spolkových zemích Rakouska – Salcbursku, Tyrolsku, Štýrsku, nebo Korutanech jsou areály nachystány na rodiny s dětmi, nabízí ale i různorodé akce pro různé věkové kategorie. Návštěvníci si zde tradičně mohou zajezdit na upravených sjezdovkách, vyrazit na túru na sněžnicích, dát si sklenku na terase s výhledem či zakončit den ochutnávkou místních specialit v útulné horské restauraci. Každá z částí je ale něčím docela svá. Otestujte, jestli se vyznáte v zimním Rakousku, v našem kvízu.

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.

Jak dobře znáte zimní Rakousko?

Foto: © SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental Marketing GmbH / Dietmar Denger

Skiareál Altenmarkt-Zauchensee.

Foto: © Michael Simonlehner / Michael Simonlehner

Salcburský region Altenmarkt-Zauchensee je rájem zimních sportů pro každého přímo ve známém lyžařském sdružení Ski amadé. V lednu se zde koná jedna významná událost. Víte která?

Foto: © Mirja Geh Photography

V regionu St. Johann in Tirol mají vlastní výraz – „Moje Yapadu“. Víte, co to znamená?

Na skialpech v Osttirolu.

Foto: © TVB Osttirol / W9 Studios

Nejznámější a největší lyžařský areál regionu Osttirol se rozkládá pod nejvyšší horou Rakouska. Víte, jak se jmenuje?

Lanovka na štýrský Rittisberg.

Foto: © photo.austria.at / photo.austria.at

Na střechu Štýrska, v regionu Schladming-Dachstein, ve výšce téměř 3000 metrů jezdí už pořádně dlouho lanovka Dachstein-Gletscherbahn. Odhadnete, jak dlouho byla v provozu, než ji pro aktuální sezónu dali vyměnit?

Lyžování v SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.

Foto: © SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental / Tim Marcour

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental v Tyrolsku se může pochlubit nejdelším lyžařským okruhem světa, KitzSkiWelt Tour. Trasa vede z Tyrolska až do Salcburska a je dlouhá:

Kaiserschmarrn.

Foto: © Zillertal Tourismus GmbH / Christoph Johann

V Zillertalu si podobně jako jinde v Tyrolsku můžete pochutnat na tradičních místních pokrmech. Například Kaiserschmarrn je oblíbená nadýchaná palačinka natrhaná na kousky. Víte, po kom má tato sladkost své jméno?

Lyžování v Kitzbühelu.

Foto: © Kitzbühel Tourismus

Tyrolský Kitzbühel je známý slavným sjezdem, který měří 3312 metrů a jde o druhý nejstarší sjezdový závod světa. Od jakého roku se jezdí?

Slunečný Sun Ski World Nassfeld.

Foto: © nassfeld.at

Oblast Sun Ski World Nassfeld v Korutanech vyniká svou slunečností. Tipnete si, o kolik hodin více slunečního svitu ve srovnání se severní oblastí Alp tu mají?

Barbecue v zimě.

Foto: © Chris Perkles / Chris Perkles

V Altenmarkt-Zauchensee na návštěvníky čeká řada aktivit včetně nočního sáňkování, projížďky na saních tažených koňmi, nebo vodního ráje. Zajímavostí je také barbecue show v úctyhodné nadmořské výšce. Tipnete si v kolika metrech nad mořem?

Rodinné lyžování v St. Johann in Tirol.

Foto: © Mirja Geh

Se skipasem SuperSkiCard lze po celém Rakousku navštívit celkem 22 skiareálů včetně těch v regionu St. Johann in Tirol. Odhadnete kolik je to dohromady kilometrů sjezdovek?

Vyžití pro rodiny s dětmi v Osttirolu.

Foto: © TVB Osttirol / Elias Bachmann

Oblast Osttirol je ideálním místem pro rodinné lyžování. Šetří tu totiž vaše peněženky. Co z uvedeného v tamějších skiareálech NEPLATÍ?

Lyžování v oblasti Schladming-Dachstein.

Foto: © Schladming-Dachstein / Peter Burgstaller

Kdyby si člověk každý den sjel jinou sjezdovku z regionu Schladming-Dachstein, víte, jak dlouho by mu trvalo, než by je vyzkoušel všechny?

Ekologický SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.

Foto: © SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental

Oblast SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental se může pochlubit označením „nejekologičtější lyžařská oblast“. Vleky a sněžná děla tu fungují na solární energii, což znamená, že provozovatelé výrazně ušetří za elektřinu od externích dodavatelů. Odhadnete kolik?

Klasické zillertalské pohoštění.

Foto: © Zillertal Tourismus GmbH / Flo Smith

V restauracích v oblasti Zillertal je často k vidění Zillertaler Brettljause – na dřevěném prkénku servírovaný sýr, špek a uzeniny, dále studené vepřové sádlo, zelenina a to vše doplňuje česnek a křen. Možná trochu překvapivě by nemělo chybět ještě něco.

Město Kitzbühel.

Foto: © Kitzbühel Tourismus

Kitzbühel je známý mimo jiné i tím, že:

Freeride v korutanském Sun Ski World Nassfeld…

Foto: © nassfeld.at

V korutanském Nassfeldu se dlouho jezdil nejdelší sjezdový závod na světě. Víte, jak byl „Schlag das Ass“ rozložený na šesti navazujících sjezdovkách dlouhý?

Poptávka Čechů po lyžařských zájezdech v zahraničí vloni meziročně narostla o sedm procent. Nejvíce jich na hory vyrazí v polovině letošního února roku, kdy budou mít školáci jarní prázdniny. Uvedla to výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Chaloupková.

Ze zahraničních destinací Češi nejčastěji volí právě Rakousko, kromě toho ale za sněhem jezdí také do okolí jižních sousedů, dodává Chaloupková.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články