Umělá inteligence mění české školství. Bohemia Interactive nabízí učitelům praktický kurz práce s AI
AI VE ŠKOLSTVÍ
Umělá inteligence už dávno není jen vizí budoucnosti – dnes vstupuje přímo do výuky. Českým učitelům se otevírá možnost osvojit si její praktické využití prostřednictvím nového kurzu společnosti Bohemia Interactive a.s., největšího českého herního vývojáře s mezinárodním renomé. Na trh odborného vzdělávání pedagogických pracovníků vstupuje prostřednictvím své dceřiné společnosti Bohemia Studio s.r.o., která zajišťuje samotnou výuku kurzů a programů pro školy.
Kurz „Umělá inteligence ve vzdělávání a její efektivní nástroje“ byl vytvořen s cílem pomoci učitelům objevit AI jako partnera při výuce. Během osmi vyučovacích hodin se pedagogové seznámí se základy fungování AI, vyzkouší si konkrétní textové i vizuální aplikace a naučí se tvořit vlastní vzdělávací obsah s podporou moderních technologií. Nechybí ani praktické ukázky využití AI v inkluzivním vzdělávání pro žáky se speciálními potřebami.
Co kurz přináší pedagogům?
-
8 hodin praktických workshopů zaměřených na okamžité využití AI ve třídě
-
Pochopení principů fungování umělé inteligence a jejího významu pro vzdělávání
-
Tvorbu vzdělávacího obsahu a aktivit s podporou AI
-
Inspiraci, jak AI může podpořit rozvoj dovedností i u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Bonus pro školy
Školy, které kurz absolvují, získají zdarma roční licenci výukové platformy Ylands Edu pro jednu třídu. Od 1. září 2025 tato platforma vstupuje na český trh pod novým názvem Engu – první herní 3D engine vyvinutý speciálně pro děti a mládež, který propojuje vzdělávání s interaktivní tvorbou a kreativními dovednostmi.
Kurz stojí 37 000 Kč včetně DPH a lze jej hradit i z prostředků šablon OP JAK. Probíhat může online, nebo přímo na škole – bez omezení počtu účastníků pedagogického sboru.
Podrobnosti a možnost objednávky najdete na www.edu-centrum.cz nebo na e-mailu: valerija.gerfanova@bistudio.com.
Studio Bohemia Interactive vlastní Marek Španěl společně se Slavomírem Pavlíčkem, společně řídí také investiční fond SPM a SPM MEDIA, pod něž spadá vydavatelství Echo Media. To vydává Týdeník Echo a internetový deník Echo24.cz, který založil v roce 2014 někdejší šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek. Součástí skupiny je vedle Echa i měsíčník Hrot a Hrot24, ale také Radio Prostor či blogovací platforma Blogosvět a technologické studio Coolpany.