Janoušek žádá o prominutí zbytku trestu. Jeho nemoc je prý v terminální fázi

Odpykává si 4,5 roku

Janoušek žádá o prominutí zbytku trestu. Jeho nemoc je prý v terminální fáziNOVÉ
Roman Janoušek Foto:

Reprofoto: ČT24

1
Domov

Echo24

Podnikatel a lobbista Roman Janoušek podal další žádost o prominutí zbytku trestu. Informaci potvrdila mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci. Podle České televize Janoušek soudu poslal zdravotní posudky, podle kterých je jeho onemocnění v konečné fázi bez možnosti zlepšení. Janoušek si má odpykat 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Ve vězení zatím strávil zhruba rok a čtvrt, poté mu byl trest přerušen ze zdravotních důvodů.

Loni v květnu Janouškovu následnou žádost o prominutí zbytku trestu městský soud zamítl, proti čemuž si lobbista podal stížnost. Vrchní soud o ní rozhodl v polovině srpna. Janouškovi vzkázal, že prominutí zbytku trestu vězení je pouze nepovinným rozhodnutím soudců. Ve svém rozhodnutí soud mimo jiné uvedl, že Janoušek v podané stížnosti jen rekapituloval dříve provedené důkazy.

Nyní Janoušek žádá znovu o prominutí zbytku trestu. „Soudce nyní studuje předložené materiály a poté rozhodne,“ řekla Puci.

Soud může upustit od výkonu trestu odnětí svobody nebo jeho zbytku, jestliže zjistí, že odsouzený onemocněl nevyléčitelnou, životu nebezpečnou nemocí. Janoušek, který si už dříve stěžoval na komplikace po operacích hlavy, ve své stížnosti citoval zejména lékařské posudky a zprávy. Pobyt ve vězení ohrožuje jeho zdraví a život i podle znalců přibraných soudem.

Opilý Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Janoušek neuspěl s ústavní stížností kvůli majetku o hodnotě 65 milionů korun

Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí zbytku trestu. Do vězení však zatím nemusí