Australian Open pro Djokoviče. Hvězdný Srb ve finále otočil s Thiemem

Vítězství Djokoviče

Australian Open pro Djokoviče. Hvězdný Srb ve finále otočil s ThiememNOVÉ
Novak Djokovič Foto:

2

Srbský tenista Novak Djokovič slaví další velké vítězství. Jeden z nejúspěšnějších tenistů posledních let totiž po výhře nad Rakušanem Dominicem Thiemem zvítězil ve finále Australian Open a obhájil tak titul z tohoto turnaje. Thiem mu však činil velké problémy a finále plné obratů trvalo pět setů.

Djokovič sice nejprve vyhrál první set 6:4, ale Thiem pak následně stav otočil, když zvítězil 4:6 a 2:6. K obratu se však nadechl i Djokovič a vyrovnal stav výhrou 6:3 ve čtvrtém setu. V rozhodujícím pátém setu pak Srbská hvězda přetlačila Rakušana 6:4. Djokovič tak nejen, že obhájil titul z Australian Open, ale navíc se díky výhře vrací na první místo žebříčku ATP, kde vystřídá Španěla Rafaela Nadala.

Vítězný srbský tenista nynějším prvenstvím získal svůj již 17. grandslamový titul a na rekordmana – Švýcara Rogera Federera – mu schází jen tři tituly.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.