1 Vyhoštění migranta

Migranta, kvůli kterému propukly nepokoje, předalo Německo Itálii

NOVÉ

Témata: , ,

Německo vyhostilo do Itálie běžence z Toga, jehož deportaci se v uplynulých dnech násilně snažili zabránit ostatní migranti. Tožan v minulosti v registračním středisku v Ellwangenu na jihozápadě Německa podle policistů opakovaně podněcoval nepokoje.

Afričan se pokoušel zabránit vydání do Itálie, kde poprvé vstoupil na území EU, v pondělí ale správní soud jeho žádost zamítl. V úterý nad ránem byl pak odvezen z vyhošťovací vazby a odletěl do Itálie, uvedla prokuratura.

Tožana dopadla policie při rozsáhlém zásahu v uprchlickém zařízení v Ellwangenu na počátku května, od té doby se ho úřady neúspěšně pokoušely přepravit do Itálie. Akce byla zaměřena proti těm, kteří podněcovali k násilnostem a nepokojům.

Čtěte také: Británie chtěla vyhostit potomky legálních migrantů. Ministryně po skandálu rezignovala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.