Slovenskou fotbalovou reprezentaci povede český trenér Pavel Hapal

SLOVENSKÝ NÁRODNÍ TÝM

Slovenskou fotbalovou reprezentaci povede český trenér Pavel HapalNOVÉ
Pavel Hapal Foto:

FOTO: web Slovenského fotbalové svazu

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace se stane rodák z Kroměříže, český trenér Pavel Hapal, jehož poslední angažmá bylo na lavičce pražské Sparty. Informoval o tom na tiskové konferenci předseda Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik. Pavel Hapal má už zkušenost s trénováním slovenské jednadvacítky.

Bývalého kouče slovenské jednadvacítky schválil do funkce výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu. Oficiálně představen bude Hapal ve středu. Za necelý měsíc povede slovenský výběr v Lize národů proti českým fotbalistům.

„Původně byli i jiní kandidáti, ale dnes jsme diskutovali jen o Pavlu Hapalovi a výkonný výbor ho schválil devíti z deseti hlasů. Jeden člen se zdržel hlasování,“ řekl na tiskové konferenci předseda svazu Ján Kováčik.

Smlouvu podle něj nový kouč dostane na jeden kvalifikační cyklus s opcí v případě postupu na mistrovství Evropy 2020. Nyní bude s Hapalem dolaďovat detaily a složení realizačního týmu, než ve středu smlouvu podepíšou. „Okrajově jsme se už dotkli i podmínek, které bude třeba doladit. Jednat budeme i o složení realizačního týmu. Jeho vytvoření bude plně v kompetenci pana Hapala,“ uvedl Kováčik.

Devětačtyřicetiletý Hapal se s přestávkami pohybuje ve slovenském fotbale od roku 2007, kdy převzal Nitru. Vedl i Žilinu a Senicu, od začátku roku 2015 byl trenérem jednadvacítky, se kterou postoupil na mistrovství Evropy 2017, kde startovalo Slovensko teprve podruhé v historii. Tehdy pod Hapalem na šampionátu hráli současní reprezentanti Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Albert Rusnák, Matúš Bero, Ľubomír Šatka a Adam Jakubech.

„Působení pana Hapala u jednadvacítky bylo hlavním faktorem, proč jsme se rozhodli pro něj. Naše tříletá spolupráce se ukázala jako velmi úspěšná. A má hodně kvalit,“ dodal Kováčik.

Letos v březnu přijal Hapal nabídku pražské Sparty. Na její lavičce ale vydržel jen do konce července a od té doby byl bez angažmá.

Čtěte také: Slovenští fotbalisté po porážce s Čechy ponocovali, trenér kvůli tomu rezignoval

Ve funkci trenéra slovenské fotbalové reprezentace nahradí Jána Kozáka, který rezignoval kvůli nezodpovědnému chování svých svěřenců. „Ponocovali,“ uvedl důvod své rezignace Kozák. Čtyřiašedesátiletý trenér skončil na vlastní žádost v sobotu, den po prohře 1:2 s českým týmem v Lize národů.

Premiéru prožije Hapal 16. listopadu v domácím zápase Ligy národů s Ukrajinou. O tři dny později se představí v Praze proti České republice.


Čtěte dále: VIDEO: Fotbalový fanoušek zaútočil na recepci mačetou. Hosté mu prý sebrali šálu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články