1 Nekuřácké letiště

Pražské letiště bude plně nekuřácké. Od 1. května zruší kuřácké koutky

NOVÉ

Témata: , ,

Pražské letiště se od 1. května stane plně nekuřáckým. Od tohoto data tak nebude možné kouřit ve všech interiérových prostorech letiště a zároveň bude ukončen provoz dosavadních kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Vedení Letiště Praha o tom informovalo v tiskové zprávě. Zákaz bude platit i pro uživatele elektronických cigaret.

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat, a chceme tak jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu. Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců,“ vysvětlil důvody k zavedení nového pravidla šéf Letiště Praha Václav Řehoř.

„Jsme velikostí středně velké letiště s minimálním počtem transferujících cestujících, které může kuřácké požadavky do značné míry řešit venkovními prostory. Kuřákům bude k dispozici 14 vyhrazených míst přímo před vstupy do budov,“ dodal Řehoř.

Před rozhodnutím si podle něj letiště vyhodnotilo provoz dosavadních provizorních kuřáckých prostor a narůstající počet stížností cestujících. K rozhodnutí vedl letiště také předpoklad budoucích investic na vybudování trvalých kuřáren splňujících veškeré legislativní nároky, dodal.

Vedení letiště se podle něho inspirovalo řadou letišť, která nekuřácká pravidla zavedla již dříve. Nekuřácká už jsou například letiště ve Velké Británii či ve Španělsku, více než 600 letišť v USA nebo některá ruská letiště.

To potvrzuje i ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. „Jedná se tedy o pozitivní krok, kterým se již vydala řada největších letišť na světě, a očekávám, že tento trend bude pokračovat. Koneckonců na palubách letadel platí z bezpečnostních důvodů zákaz kouření již dávno, například v USA na většině letů již od roku 1990 a kompletní zákaz na všech letech od roku 2000. Lufthansa to stihla dokonce ještě o dva roky dříve a pro zajímavost – v českém vládním speciálu platí zákaz kouření od roku 2008. Kuřáci by ale měli myslet i na další omezení – například u elektronických cigaret může být kvůli kapalným náplním problém už s jejich převozem,“ uvedl.

O nových pravidlech začalo pražské letiště informovat jak na svých internetových stránkách, tak v samotných prostorách letiště.

Čtěte také: 27 miliard korun a 11 let výstavby. Praha spočítala náklady metra na letiště

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.