Zuckerbergův vlastní podcast. Řeší v něm i regulaci technologických gigantů typu Facebook
Nový projekt Marka Zuckerberga
Když se šéf Facebooku Mark Zuckerberg v rámci svého letošního novoročního předsevzetí nechal slyšet, že by se rád zaměřil na to, jakou roli hrají technologie v dnešní společnosti a že je možné řídit největší sociální síť světa „uváženě a lidsky“, asi jen málokdo věděl, co přesně tím myslí. Nyní jeho sliby nabírají konkrétnějších obrysů – Facebook spustil nový podcast, který Zuckerberg přímo moderuje.
Pořad nese název Tech & Society with Mark Zuckerberg a šéf firmy v něm s odborníky z oboru rozebírá dopady technologií na veřejnost. „Upozornění na nový podcast. Mark Zuckerberg letos uvádí diskuze o budoucnosti techniky a společnosti,“ lákal Facebook ve středu.
New podcast alert 📢 This year Mark Zuckerberg is hosting discussions on the future of tech and society. Listen along: https://t.co/5rIBdrbsb5
— Facebook (@facebook) 24. dubna 2019
V prvním díle podcastu Zuckerberg hovořil s Mathiasem Döpfnerem, s výkonným ředitelem společnosti Axel Springer, o dopadu sociálních sítí na žurnalistiku. Ve druhém, prozatím posledním díle, diskutoval zase s Jonathanem Zittrainem, profesorem práva z Harvardu, který se zabývá regulací technologických gigantů, jako je právě Facebook.
Podcast je prozatím dohledatelný jen na platformě Spotify a není jasné, jestli se ho firma chystá více promovat.
Není to tak dlouho, co bylo o Facebooku hodně slyšet i ve spojitosti s bezpečnostním skandálem okolo analytické společnosti Cambridge Analytica. Ta podle zpráv neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů této sociální sítě. Pak je využila mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Zuckerberg v reakci na kritiku společnosti v posledních týdnech a měsících hlásal nápravu. Nedávno kupříkladu vyzval vlády a regulační úřady, aby dělaly více pro kontrolu toho, co se objevuje na internetu. Podle šéfa Facebooku je pro firmy samotné odpovědnost za kontrolu škodlivého obsahu příliš velkým soustem.