Kvůli útoku na bezdomovce hrozí publicistovi Kotrbovi až dva roky vězení

Trest za napadení

Kvůli útoku na bezdomovce hrozí publicistovi Kotrbovi až dva roky vězeníNOVÉ
Štěpán Kotrba Foto:

1
Domov
Sdílet:

Kvůli potyčce s bezdomovci na únorovém sjezdu ČSSD v Hradci Králové policie podezírá publicistu Štěpána Kotrbu z výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení, uvedla Česká televize. Mluvčí hradecké policie Iva Kormošová řekla, že policejní komisař ve zkráceném řízení sdělil podezření z výtržnictví čtyřiapadesátiletému muži.

„Minimálně jednomu člověku nastříkal obranný sprej do obličeje. Poškozený je bez zdravotních následků,“ uvedla k události Kormošová. Incident se odehrál před Kulturním domem Střelnice, v němž jednal mimořádný sjezd ČSSD. Kotrba se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas. Policie se o případu dozvěděla z médií a začala ho v únoru prověřovat jako údajný spor mezi dvěma muži.

Kotrba již dříve vinu odmítl. „Reagoval jsem takto na počátek napadení tím mužem. Jsem po těžkém infarktu a opravdu nemám potřebu se někde po hradeckých ulicích rvát s podnapilým bezdomovcem, který chce peníze na alkohol a nenechá se odbýt,“ uvedl dříve Kotrba.

Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim použil pepřový sprej. Český rozhlas s Kotrbou po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Věčný stěžovatel

Kotrba se do povědomí dostal již několikrát především kvůli svým stížnostem. V roce 2013 uspěl u Rady Českého rozhlasu se svou stížností na předvolební komentář Adama Drdy, který do názorové rubriky Rádia Česko napsal, že je Karel Schwarzenberg lepším kandidátem než Miloš Zeman.

„Domnívám se, že příspěvek Adama Drdy flagrantním způsobem šíří nenávist a vyvolává zášť vůči voličům a podporovatelům Miloše Zemana, stejně jako proti Miloši Zemanovi jako takovému, svou jednostranností je otevřenou propagací kandidáta Karla Schwarzenberga, pohrdá občany a vysmívá se občanům, majícím jiný názor než autor,“ uvedl ve své stížnosti Kotrba, kterou citoval iDnes.

Ve stejném roce si stěžoval tak, že označil odvysílání katolické mše za katolickou propagandu. Rada ČT mu však za pravdu nedala. V roce 2014 si zase stěžoval Radě České televize, že během zpravodajství o konci druhé světové války rozhlas televize upozadila roli Rudé armády při osvobozování Prahy v roce 1945. ČT tak podle něj informovala neobjektivně. Kotrba o své stížnosti nejprve informoval na Facebooku.

„Události se posraly. Ruská armáda přijela ‚do téměř svobodné Prahy‘. Podle České televize. Takže, milí televizní chlapci a děvčata, tohle svinstvo z dnešního ‚zpravodajství‘ budete vysvětlovat Radě pro rozhlasové a televizní vysílání jako porušení povinností vysílatele dle § 31 zákona o rozhlasovém a televizním vysílání,“ napsal tehdy Kotrba.

Čtěte také: Pokud Babiš změní postoj, můžeme znovu jednat, říká Zimola

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články