1 Nouzové přistání

Drama ve vzduchu. Letadlu u Příbrami se rozbilo kolo, přistání však posádka zvládla

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami v sobotu nouzově přistálo vyhlídkové letadlo s poškozeným podvozkem. Na jeho palubě byli čtyři lidé včetně pilota, událost se obešla bez zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči přistávací dráhu pokryli hasební pěnou, aby zabránili případnému požáru. „Letadlo přistálo bezpečně, nikdo není zraněný. Pilot to zvládl úžasně,“ uvedla Fliegerová.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla událost hlášena před 10:30, letadlo přistálo kolem poledne. Pilot musel před přistávacím manévrem vyčerpat co nejvíce paliva.

V pohotovosti byli kromě hasičů a policistů také záchranáři. Na místě měli tři pozemní posádky a leteckou záchrannou službu z Prahy, řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Případ podle Johnové převezmou odborníci na letecké nehody, policisté se jím dál zabývat nebudou. „Byli jsme na místě, ale tím, že to bylo nahlášené dopředu, že to je technická závada a nikomu se nic nestalo, tak to pro nás končí,“ dodala mluvčí.

Čtěte také: Francie má zákon o rychlé rekonstrukci Notre-Dame. Odborníci protestují

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.