Ledecká poprvé po olympiádě závodila na lyžích. Skončila jedenáctá ve sjezdu

vyhrála Vonnová

Ledecká poprvé po olympiádě závodila na lyžích. Skončila jedenáctá ve sjezduNOVÉ
Ester Ledecká při svém zlatém olympijském závodu Foto:

1
Domov
Sdílet:

Ester Ledecká vstoupila do finále Světového poháru jedenáctým místem ve sjezdu. Závod v Aare vyhrála Američanka Lindsey Vonnová, na kterou česká reprezentantka ztratila 77 setin sekundy. Malý křišťálový glóbus za triumf v hodnocení této disciplíny získala dnes druhá Italka Sofia Goggiaová, která vyhrála o tři body.

Ledecká na lyžích závodila poprvé od olympijského triumfu v super-G. Po druhém místě v úterním tréninku dnes na výrazně zkrácené trati na soupeřky od prvního mezičasu ztrácela. Díky jedenáctému místu jí ale patří v hodnocení sjezdu 22. příčka a má zaručenou výhodnou pozici pro příští sezonu.

Časem 55,65 sekundy vyhrála Vonnová a připsala si 82. triumf v SP, ale k zisku devátého glóbu za sjezd jí to nestačilo. Olympijská vítězka Goggiaová na ni ztratila jen šest setin a náskok v celkové klasifikaci udržela. Vonnová potřebovala, aby se mezi ně vklínila alespoň jedna další závodnice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.