Mistrovství světa v basketbalu

Basketbalisté končí MS prohrou se Srbskem, přesto jsou nejlepším českým týmem historieNOVÉ
Tomáš Satoranský při zápase o 5. místo se Srbskem Foto:

1

Čeští basketbalisté se na letošním Mistrovství světa rozloučili porážkou, když v zápase o 5. místo podlehli favoritům ze Srbska 90:81. V zápase přitom dlouho drželi se soupeřem krok a dokonce nad ním vedli. Favorizovaní Srbové si však vedení vzali ve třetí čtvrtině zpět a udrželi jej až do konce zápasu. Češi tak vyrovnali nejlepší výsledek českého, respektive československého týmu na světovém šampionátu.

První čtvrtinu odehráli Češi se svým soupeřem vyrovnaně 20:20, po druhé části dokonce vedli 50:41. Po začátku druhé poloviny zápasu se však Srbové dostali více do hry, nejprve vyrovnali a následně převzali vedení od Čechů. Třetí čtvrtina tak skončila 62:69 ve prospěch Srbska a konečný výsledek je 90:81 pro balkánský tým.

Čeští basketbalisté v čele s hvězdným hráčem NBA Tomášem Satoranským tak skončili na 6. místě, což je pro český tým ohromný úspěch. Tímto umístěním totiž vyrovnali nejlepší výsledek, jakého čeští, či spíše českoslovenští basketbalisté na MS dosáhli. Samostatné Česko se totiž na MS s výjimkou letošního šampionátu nedostalo a nejlepším výsledkem Čechoslováků bylo taktéž 6. místo na MS v roce 1970.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.