Prohra basketbalistů

Probuzení z basketbalového snu. Češi neprošli přes Austrálii, ale ještě nekončíNOVÉ
Australský hráč radující se ze vstřeleného koše proti českému týmu Foto:

1

Cestu k medailovým pozicím na mistrovství světa mají čeští basketbalisté uzavřenou. Ve čtvrtfinále totiž Češi podlehli favoritům z Austrálie 82:70. Zprvu vyrovnané utkání jak herně, tak na body Australané zlomili především ve třetí čtvrtině. Tu zakončili Australané s 15bodovým náskokem proti Čechům.

Češi nevstoupili do čtvrtfinálového zápasu vůbec špatně. S Australany odehráli vyrovnanou první čtvrtinu, kterou zakončili nerozhodně 17:17. Po druhé čtvrtině byl sice stav 33:30 pro Australany, ale čeští basketbalisté zůstali svým soupeřům na dosah. Klíčovou fází zápasu byla její třetí část. V té totiž Australané zlomili český odpor a výrazně navýšili své vedení. Celkově ji zakončili 63:48, tedy s 15bodovým náskokem na české hráče. Poslední část zápasu se sice čeští basketbalisté snažili vrátit do zápasu, ale ztrátu se jim již nepodařilo dohnat. V utkání tak zvítězili Australané poměrem 82:70.

Australany táhl především rozehrávač Patty Mills, který zapsal 24 bodů. Nejproduktivnějším Čechům byl Patrik Auda s 21 body.

Kvůli nynější prohře s Australany a zároveň výhře Francouzů nad USA si čeští basketbalisté nevybojovali přímou účast na nadcházejících Olympijských hrách v Tokiu, které se konají příští rok. O účast tak budou muset bojovat ve kvalifikaci.

Pro český výběr však turnaj nekončí. Nyní je totiž čekají ještě zápasy ve skupině o 5.-8. místo. V té se setkají s dalšími poraženými čtvrtfinalisty. Nejprve se utkají s Polskem a následně odehrají zápas o 5., respektive 7. místo s týmem ze druhé dvojice USA – Srbsko.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.