1

Na svobodu slova bude dohlížet komunista Luzar. To už není legrace, říká Mirek Topolánek

Témata: ,

Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média povede komunista Leo Luzar. Zvolili ho v úterý členové petičního výboru. Jako první na to upozornil server Aktuálně.cz. Poslanec KSČM prohlásil, že by se rád zaměřil na falešné informace a dezinformace.

Zvolení Luzara do čela podvýboru kritizuje podle serveru irozhlas.cz poslanec KDU-ČSL Jan Čižinský. „Je nepřijatelné, aby svobodu médií ‚hlídal‘ představitel strany, která v minulosti věznila a popravovala,“ řekl člen petičního výboru Čižinský, který pro Luzara nehlasoval.

„Hlavní věc, kterou chci řešit, jsou falešné informace. Dezinformace jsou velký problém, věnuje se tomu málo lidí. Naším hlavním partnerem bude odbor ministerstva vnitra, který má vyvracení těchto falešných informací na starosti,“ popsal pro server Aktuálně.cz své cíle. K zvolení komunisty Luzara se na twitteru vyjádřil i bývalý premiér Mirek Topolánek: „To už vážně není legrace,“napsal po zveřejnění volby.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.