1 Poslední Baťa ve firmě

Nejmladší Baťa opouští post šéfa marketingu rodinné firmy. Přednost dal Harvardu

, NOVÉ

Témata: , ,

Nejmladší z rodu Baťů Thomas Archer Bata opouští funkci šéfa marketingu firmy Baťa. Třicetiletý pravnuk slavného zakladatele Tomáše Bati vymění Prahu za studium na americkém Harvardu. Nadále však ve firmě zůstane jako člen představenstva.

Funkce šéfa celosvětového marketingu firmy Baťa je po jeho odchodu neobsazená, společnost nástupce vybírá a jméno by mělo být známo během podzimu. Informoval o tom deník E15.

Nejmladší z klanu Baťů se narodil v Kanadě, žil ale také ve Švýcarsku, Velké Británii, kde vystudoval nejprve střední školu ve skotském Etonu a následně absolvoval studia politologie na Univerzitě v Edinburghu. Mezitím pobýval nějakou dobu v Mexiku, pak si zaskočil na pár měsíců do Prahy a poté odjel na několik let do Jižní Ameriky. Podnikatelské zkušenosti nezískával jen v rámci rodinného podniku. Ještě před nástupem na univerzitu pracoval jako stážista i ve společnostech Nike a HM.

Thomas Archer Bata je posledním členem rodiny Baťů, který zůstává ve společnosti aktivní. Jeho otec Thomas George Bata vystřídal ve firmě funkce generálního ředitele a následně předsedy společnosti, nyní rodinný majetek spravuje.

Za loňský rok firma po celém světě utržila zhruba 2,5 miliardy dolarů (52 miliard korun), jejím cílem je do roku 2020 tržby zvýšit na tři miliardy.

Za loňský rok firma po celém světě utržila zhruba 2,5 miliardy dolarů (52 miliard korun), cílem je pak do roku 2020 tržby zvýšit na tři miliardy.

Více na https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/nejmladsi-a-posledni-bata-ve-firme-konci-na-postu-sefa-marketingu-a-odchazi-z-prahy-1351120

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.