Zpěvák Hughes: Ochranka z Bataclanu mohla o útoku vědět předem
ROCKER O OSUDOVÉM KONCERTU
Frontman rockové kapely Eagles of Death Metal, na jejíž koncert loni v listopadu zaútočili teroristé z Islámského státu, přišel se zvláštní teorií. V rozhovoru pro stanici Fox News totiž přišel s podezřením, že ochranka koncertní síně Bataclan, kde osudný koncert probíhal, mohla o chystaném útoku vědět už předem. K tomuto domnění zpěváka Jesse Hughese prý dovedlo podivné chování členů ochranky. Později svá obvinění ale stáhl a omluvil se.
„Když jsem poprvé dorazil na místo, prošel jsem kolem chlápka, který měl na starosti ostrahu v backstagi. Ani se na mě nepodíval. Hned nato jsem šel za promotérem a řekl: ‚Kdo je ten chlapík? Chtěl bych ho vyměnit.‘,“ uvedl Hughes v rozhovoru pro americkou stanici Fox News.
Promotér mu na to prý odpověděl, že „někteří z ostatních členů ochranky ještě nepřišli“. Hughes následně podle vlastních slov zjistil, že na místě skutečně chybí asi šest lidí, kteří by se měli starat o bezpečný průběh koncertu.
Hughes v rozhovoru sice zdůraznil, že „s ohledem na stále probíhající policejní vyšetřování“ nechce dělat ukvapené závěry. Dodal ale, že mu „připadá zjevné“, že členové ochranky „měli důvod k tomu, aby se na místě neukazovali“, čímž naznačil, že členové ochranky mohli o útoku vědět předem.
Proti jeho obvinění se však koncertní síň Bataclan ostře ohradila. „Nesmyslná stanoviska pana Jesse Hughese jsou výsledkem enormního traumatu. Všechny svědecké výpovědi z toho dne ukazují na profesionalitu a odvahu členů ochranky,“ uvedlo vedení Bataclanu.
‚Má tvrzení byla nepodložená‘
Ostatně i Hughes, jehož podezření vyvolalo ve světě údiv, svá slova později zmírnil. „Moje tvrzení, že kdokoli z okolí Bataclanu hrál roli v událostech ze 13. listopadu, byla neopodstatněná a nepodložená a beru za ně plnou odpovědnost,“ uvedl Hughes na Facebooku. „Upřímně se omlouvám pokud jsem kohokoli zranil, zneuctil nebo neprávem obvinil,“ dodal. Svá původní slova zdůvodnil tím, že v poslední době nebyl sám sebou.
Nejedná se přitom o první vyjádření zpěváka Hughese, které vzbudilo rozruch. Například před nedávnem se ostře ohradil proti plánům Evropské unie na omezení práva k držení zbraní, když uvedl, že zbraně mohly naopak zachránit řadu návštěvníků, kteří během koncertu v Bataclanu přišli o život.
Čtěte také: Přežil střelbu v Bataclanu. Teď zpěvák Hughes bojuje za držení zbraní
Teroristé z Islámského státu na koncertní síň Bataclan zaútočili loni 13. listopadu v rámci série koordinovaných útoků na území Paříže. Během explozí a střelby zde zahynulo přes 80 lidí. Samotná kapela Eagles of Death Metal, během jejíhož koncertu k útoku došlo, se do koncertní síně v polovině února vrátila. Tentokrát však její koncert doprovázela zvýšená bezpečnostní opatření.