Boj o televizní sport. O2 ukončí spolupráci s Novou

Konec Novy na O2 TV

Boj o televizní sport. O2 ukončí spolupráci s NovouNOVÉ
O2 TV Free Foto:

Foto: Printscreen / O2

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2 by mohly od července zmizet z nabídky O2 TV. Důvodem je cena, kterou TV Nova za distribuci stanic požaduje. Vyplývá to z vyjádření Novy a O2. Konkrétní částky firmy neuvedly.

Podle mluvčí TV Nova Jany Ondrejechové je televize připravena pokračovat s distribucí stanic podle standardních tržních podmínek, jinak ji k 2. červenci ukončí. Stanice Nova Sport jsou dostupné u více než 60 operátorů a na internetovém portálu Voyo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

O2 považuje cenu požadovanou za oba kanály za přemrštěnou. „Společnost O2 i nadále pokračuje v jednáních o smlouvě na sportovní kanály Nova Sport. Je ovšem fakt, že cena, kterou požaduje Nova za práva na vysílání, je s ohledem na velmi omezený exkluzivní obsah sportovních kanálů, který se v čase zmenšuje, neúměrně vysoká,“ uvedla mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

O2 TV nabízí sportovní obsah v rámci vlastních kanálů O2 Sport. Dále distribuuje programy ČT Sport, Eurosport, Sport5, Sport 1 a 2 nebo 231. Počet předplatitelů O2 TV se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o pět procent na 222 000 lidí.

Loňský podíl kanálů televize Nova na celkové sledovanosti činil podle Asociace televizních organizací zhruba 29 procent u diváků starších 15 let.

Čtěte také:

Poslanci rozhodli, Češi si musí vyměnit televize, nebo set-top-boxy

T-Mobile a Vodafone zavedly volání z EU bez příplatku. O2 se přidá ve čtvrtek

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články